Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 04.03.2016 - 00:01

Stereo kombo Line 6 Firehawk 1500

Společnost Line6, jeden ze světových lídrů v oblasti digitálního modelingu, přichází na trh se zbrusu novým kytarovým kombem Firehawk 1500, které kromě známých emulací aparátů a efektů nabízí netradiční koncepci v podobě šesti reproduktorů podpořených masivním výkonem 1 500 Wattů a bohatou konektivitou včetně Bluetooth. Stereo kombo lze navíc použít na elektrickou i akustickou kytaru nebo jako tzv. full range systém.

Ke stavbě speciálně konstruovaného uzavřeného kabinetu byla použita březová překližka o sílách 15 a 32 mm a pro lepší projekci basů je box vybaven dvěma basreflexy. Přenos zvuku zajišťuje výšková jednopalcová horna, 5.5 palcové širokopásmové koaxiální reproduktory a basový woofer o průměru 12 palců.

Srdcem aparátu je inovovaný obvod s výkonnými DSP čipy, pamětí pro 128 presetů a s více než 200 různými typy simulací zesilovačů a efektů. Vedle emulací převzatých ze sérií Line6 HD, POD a XT a efektové sekce procesoru Firehawk FX zde najdeme i zcela nové modely. Pro zvukové experimentátory je připravena aplikace Firehawk Remote, díky které lze vytvořené presety uložit také na cloud.

Ovladače na horním hlavním panelu sestávají z potenciometru Drive, třípásmových korekcí, knoflíku FX pro rychlé nastavení efektové jednotky a ovládání reverbu. Velkým multifunkčním potenciometrem s diodovým prstencem volíme level daného kanálu a celkovou hlasitost koncového stupně. Nechybí přehledný displej, aktivace Bluetooth, tlačítko tap tempa a přímá aktivace ladičky.

Zadní strana je vyhrazena stereo vstupům monitorů s vlastním ovladačem gainu, sendům a returnům stereo/mono efektové smyčky s přepínáním citlivosti (stomp/line), XLR audio výstupům s možností odpojení země, sluchátkovému konektoru, MIDI In, Out/Thru, receiveru Bluetooth, USB, vstupu pro FBV footswitch a konektoru pro připojení modelingových nástrojů Line6 Variax.

Line 6 Firehawk 1500 je skvěle vybavené modelingové kombo zvládající true stereo a pokud máte rádi zvukový charakter produktů této firmy, tak se můžete těšit také na nadstandardní výkon a precizní zvukové podání v celém frekvenčním spektru včetně detailně zpracovaného basového pásma. Nový aparát by se měl na pultech evropských obchodů představit v polovině března s cenovkou cca 1 000 Euro.

Tagy Line6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY