Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.07.2020 - 08:00

The Spirit Of Radio: nový konceptuální klip k hitu kanadských Rush

Slavné album Permanent Waves progrockového tria Rush letos slaví 40 let od svého vydání a kulaté výročí se produkce kapely rozhodla připomenout novým konceptuálním videem k hitu The Spirit Of Radio, který album z roku 1980 otevírá. Klip k songu, jenž výrazně ovlivnil rockovou scénu a má své místo v Rock'n'rollové síni slávy, vzdává hold historii klasického FM rádia, prvním DJům a také dnes už nežijícímu bubeníkovi Neilu Peartovi (12. 9. 1952 – 7. 1. 2020).

Název The Spirit Of Radio byl převzat ze sloganu torontské rozhlasové stanice CFNY-FM, mezi jejíž externí poradce patřila i hudební režisérka Donna Halper, která prostřednictvím rádia WMMS objevila v raných 70. letech Rush pro americké publikum. Zmíněné album Permanent Waves vyšlo před časem ve speciální reedici Super Deluxe, obsahující kromě původního materiálu také dříve nevydané živé nahrávky, fotografie a celou řadu memorabilií, počínaje oficiálními replikami programu turné až po reprodukce ručně psaných textů Neila Pearta pro tracky The Spirit Of Radio, Entre Nous a Natural Science.

Tagy Rush The Spirit Of Radio
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY