Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.06.2022 - 08:00

Bubeník hraje průřez celým repertoárem kapely Rush

Před dvěma lety odešel skvělý bubeník Neil Peart, člen kanadské kapely Rush, jenž ovlivnil celé generace hráčů. Poctu tomuto muzikantovi se rozhodl složit bubeník a pedagog Brandon Toews, který v 25 minut dlouhém videu hraje části partů ze všech skladeb, obsažených na devatenácti albech tria Rush, a to včetně těch, na nichž se podílel původní bubeník kapely John Rutsey.

Medley, čítající 175 songů, tedy kompletní katalog Rush, je výsledkem deseti týdnů natáčení a pečlivé přípravy. Toews se navíc snažil každému tracku přiblížit i osazením soupravy, použité u originální předlohy, takže v setech nechybí gongy, elektronika nebo tubulární zvonce. Pokud jste fanoušky Rush, nebo prostě jen máte rádi bubny, tak si na přiloženém záznamu můžete vychutnat chronologicky řazený průřez, začínající singlem Not Fade Away z roku 1973 a končící songem The Garden, uzavírajícím poslední album Clockwork Angels, vydané v roce 2012.

Tagy Rush

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY