Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.05.2020 - 08:00

Mike Portnoy hraje Rush na dětskou soupravu

Skvělý bubeník Neil Peart (12. 6. 1952 – 7. 1. 2020), člen kanadského tria Rush, byl vzorem pro několik generací hráčů, ke kterým se řadí také Mike Portnoy. Bývalý bubeník progrockových Dream Theater, jenž svůj čas a energii nyní dělí mezi kapely Sons of Apollo, Transatlantic, Flying Colors nebo Winery Dogs, se obdivem k Peartově hráčské technice nikdy netajil a v mnoha rozhovorech zmínil, že Rush měli výrazný podíl na jeho muzikantském vývoji.

To byl možná jeden z důvodů, proč redaktoři hudebního magazínu Loudwire pozvali Portnoye na natáčení série Gear Factor a požádali ho, aby zahrál některé Peartovy party. Ovšem celá akce měla jeden háček  – Loudwire totiž Portnoyovi připravil místo standardní soupravy miniaturní dětský set, který poté zamířil na charitativní aukci. Jak se Portnoy vypořádal s rushovským repertoárem v podobě skladeb YYZ, Spirit of Radio nebo By-Tor and the Snow Dog z alba Fly by Night přibližuje přiložený záznam.

Tagy Mike Portnoy Rush
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY