Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 10.06.2020 - 00:01

Špičková USB-C karta Apogee Symphony Desktop 10x14

Výrobky firmy Apogee Electronics jsou ve světě audio techniky pojmem, o čemž svědčí jak celá řada prestižních ocenění, tak i volba mnoha profesionálních studií, které často využívají softwarové i hardwarové produkty této kalifornské značky. K nejúspěšnějším modelovým sériím patří zvukové karty z kolekce Symphony, zastoupené v současnosti rackovou verzí Symphony I/O MKII, na niž nyní navazuje kompaktníí USB-C provedení Apogee Symphony Desktop 10x14.

Novinka, představující nejmenší a finančně nejdostupnější model edice Symphony, převzala architekturu od vlajkové lodi I/O MKII a samozřejmě nabízí ultimátní AD/DA převodníky pracujícími s rozlišením 24bit/96 kHz. Model s 10 vstupy a 14 výstupy je osazen dvojicí mikrofonních předzesilovačů s variabilní impedancí a gainem 75 dB.

Nástrojový vstup je ošetřen FET obvodem s charakterem blízkým preampové sekci kytarového lampového aparátu, systém disponuje hardwarovým DSP processingem pro plug-iny Apogee FX Rack a zahrnuje také Symphony ECS Channel Strip – ekvalizer, saturace, komprese v nativní i hardwarové verzi, jenž byl navržen zvukovým inženýrem a producentem Bobem Clearmountainem (Bryan Adams, Toto, Rolling Stones, Bon Jovi, Simple Minds atd.).

K důležitým a praktickým funkcím náleží i hybridní emulace Alloy Mic Preamp, simulující s pomocí analogové a modelingové technologie zvuk klasických britských pultů (mod British Solid State) nebo amerických elektronkových vintage mixů (mod 50s American Tube). Kartu lze využít v režimech Print, Monitor nebo DualPath Link, slibujících při práci s plug-iny nulovou latenci, přičemž posledně jmenovaná volba umožňuje i pozdější editaci efektů.

Ovládání je řešeno pomocí dynamicky citlivého dotykového displeje, na boku šasi bližšího k uživateli je umístěn nástrojový vstup a sluchátkový výstup. Protilehlá strana je vyhrazena pro dvojici kombinovaných vstupů mic/line/inst, minijackovou sluchátkovou zdířku, dva jackové výstupy, optické konektory Toslink (ADAT,S/PDIF), dva USB porty (A 2.0, USB-C) a konektor adapteru.

Evropská cena karty Apogee Symphony Desktop byla nastavena okolo hranice 1500 eur. Výrobce zaručuje kompatibilitu se systémy fungujícími na platformách počínaje macOS 10.12, Windows 10 (aktualizace Anniversary) a iOS 13. Součástí dodávky je dvojice USB kabelů, 12 V adapter a softwarový balíček obsahující zmíněný Symphony ECS Channel Strip plus Symphony Reverb. K dispozici má být i rozšířená verze FX Complete, přidávající za cca 100 eur plug-iny Pultec EQP-1A, Pultec MEQ-5, ModEQ 6, ModComp a Opto-3A, které si výrobce standardně cení na 500 dolarů.

Tagy Apogee Apogee Symphony Desktop 10x14

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY