Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 26.08.2021 - 00:01

Desktopová karta Apogee Duet 3 a stanice Duet Dock

Společnost Apogee Electronics Společnost Apogee se po deseti letech rozhodla inovovat desktopovou kartu Duet 2 a představila prémiový USB-C model s označením Duet 3, určený pro hraní her, streamování a tvorbu hudby. Rozhraní je sice primárně optimalizováno pro práci se softwarem Apple Logic Pro X, ale funguje samozřejmě také na platformě Windows a na ni navázanými DAW aplikacemi. Firma zároveň uvedla na trh i volitelnou stanici Duet Dock, napomáhající k pohodlnější obsluze a propojení karty.

Jedním ze zásadních vylepšení oproti „dvojkové“ řadě je integrace hardwarového DSP čipu převzatého z modelu Symphony Desktop. To znamená, že lze přímo využít firemní plug-in Symphony ECS Channel Strip a zpracovávat signál s velmi nízkou latencí. V počítači je tato sekce ovládána novým softwarem Apogee Control 2 a plug-inem Apogee Channel FX.

Vývojáři zapracovali také na designu Duetu, jenž se může pochlubit elegantním nízkoprofilovým designem hliníkového šasi, skleněným hlavním panelem a precizně vyváženým podsvíceným potenciometrem. Vzhledem k proporcím karty, disponující čtveřicí vstupů a dvěma výstupy, je konektivita řešena pomocí rozbočovacího kabelu opatřeného koncovkami 2 x XLR (mic/line s fantomovým napájením), 2 x jack Inst In a 2 x jack Out (L/R).

Společně se speciálním konektorem externích vstupů a výstupů karta nabízí dva USB-C porty a minijackový sluchátkový výstup. Stanice Duet Dock, která je stejně jako plug-in Channel Strip prodávána samostatně, zajišťuje bezpečné uložení karty, včetně jejího lehkého náklonu pro pohodlnější obsluhu a navíc zrcadlí veškerou konektivitu, takže je možno použít klasickou kabeláž.

Série Apogee Duet představuje již mnoho let etalon v kategorii zvukově kvalitních přenosných audio rozhraní a tento post by si měla udržet i verze Duet 3, kterou lze díky dvěma USB-C portů v případě potřeby napájet nezávisle na počítači.

K samotné kartě je samozřejmě dodávána potřebná kabeláž a polstrované převozní pouzdro. Cena setu se pohybuje pod hranicí 600 dolarů. Dokovací jednotka Dock Duet vyjde na cca 150 dolarů a uživatelům Duetu 3 poskytne výrobce 50% slevu na pořízení plug-inu Symphony ECS Channel Strip, jenž standardně vyjde na cca 100 dolarů.

Tagy Apogee Apogee Duet 3 Apogee Duet Dock

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY