Přejít k hlavnímu obsahu
The Dillinger Escape Plan na fotce z roku 2016. Na festivalu doplnili Architects, Behemoth, Emperor a řadu dalších hvězd. | Foto: Relapse Records
The Dillinger Escape Plan na fotce z roku 2016. Na festivalu doplnili Architects, Behemoth, Emperor a řadu dalších hvězd. | Foto: Relapse Records
redakce -

Špekem letošního Brutal Assaultu budou The Dillinger Escape Plan

Kultovní The Dillinger Escape Plan vystoupí letos na Brutal Assaultu v rámci exkluzivní show pro střední a západní Evropu. Těšit se můžete na speciální set k 25. výročí vydání jejich debutového alba Calculating Infinity. Kapela, která posunula hranice extrémního metalu, má miliony příznivců, ovlivnila tisíce hudebníků a na podium se vrací po dlouhých sedmi letech. Vystoupí s nimi Dimitri Minakakis.

 „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, že mě opět přivítali na pódiu při jubilejním dvacátém pátém výročí ke Calculating shows. Sledovat své kamarády, jak cestují po světě a dosahují s kapelou velkých cílů bylo někdy hořkosladké jako Sugar Coted Sour. Byl jsem hrdý, ale zároveň jsem si chtěl znovu stoupnout na pódium a zazpívat ty songy, které jsem napsal, pro vás všechny, kteří jste začali kapelu sledovat po mém odchodu,“ uvádí Dimitri, který kapelu v roce 2001 z rodinných důvodů opustil.

„Teď ale přišel čas, abychom my tři, spolu s kámošem Billym, který se na tvorbě Dillinger podílel nejdéle a nejplodněji, a skvělým Jamesem Lovem, poslali naši první desku do světa tak, jak jsme k tomu v minulosti nikdy neměli příležitost,“ vzkazuje Dimitri.

The Dillinger Escape Plan dosáhli s albem Calculating Infinity obrovských úspěchů. S více než 100 tisíci prodanými kopiemi se v té době deska stala nejprodávanějším albem Relapse Records. Kritiky je označovaná jako průlomová v hardcore punk a heavy metalové hudbě.

S šesti vydanými alby se hudebníci rozhodli v roce 2017 ukončit svou činnost. K výročí vydání tohoto alba se však rozhodli vrátit exkluzivně na pódia a přinést své speciální vystoupení fanouškům Brutal Assaultu. Kromě songů z desky pak kapela slíbila zahrát i několik dalších hitů.

Line-up jehož součástí jsou dále mj. Architects, Behemoth, Emperor, My Dying Bride, Satyricon, Deicide, Laibach, Baroness a další kvanta předních kapel těžkého kovu, je zveřejněný už z 90 %. A že je na co se těšit!

Vstupenky seženete na webu festivalu.

Line-up Brutal Assaultu 2024

Tagy brutal assault

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY