Přejít k hlavnímu obsahu
Nicola Guida Trio, výherci loňského ročníku Jazzfruit | Foto: Mladí ladí jazz
Nicola Guida Trio, výherci loňského ročníku Jazzfruit | Foto: Mladí ladí jazz
redakce - Čt, 23.04.2020 - 16:30

Soutěž Jazzfruit má korona edici, přihlaste se do konce dubna

Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných žánrů. Její jedenáctý ročník v reakci na současnou situaci nabídne nový rozměr v podobě otevřené výzvy online světa pro mladé hudebníky. Je vám do pětatřiceti let? Odeslat přihlášku můžete do 30. dubna.

V prvním kole účinkující vybere odborná porota, v jejímž čele zasednou Lenka Dusilová a Matěj Ruppert. S osmi nejlepšími pořadatel soutěže natočí profesionální propagační videa, která budou nahrazovat jejich živá vystoupení. V druhém kole na základě těchto videí rozhodne odborná porota společně s fanoušky o postupu do semifinále. Semifinálové i finálové kolo proběhnou LIVE jako streamingová videa, kde vždy vystoupí dvojice kapel.

Hlavní myšlenkou soutěže je podpořit muzikanty v současné nelehké situaci a zároveň přinést takový formát soutěže, aby byl atraktivní i pro její diváky, kteří budou moci hlasovat on-line. On-line přenosy doplní battly sólových hudebníků, kteří se utkají o ceny z Kytary.cz. Hlasování fanoušků bude probíhat na Facebooku Mladí ladí jazz.

Jan Gregar | Foto: Ondřej ŽdichynecJan Gregar | Foto: Ondřej Ždichynec

Nový průběh soutěže Jazzfruit letos zve pouze české kapely a hlásí další novinky: „Letos posunujeme věkovou hranici muzikantů účinkujících na 35 let, myslíme si totiž, že mládí ve třiceti ještě nekončí,” říká za organizátory s úsměvem Jan Gregar s odkazem na věkovou hranici z minulých let, a dodává: „Nově také spolupracujeme s Českými centry. Jednou z hlavních cen je Cena Českých center, které poskytnou rezidenční pobyt v Paříži a zajištění dvou dalších zahraničních koncertů.” Výherce druhého místa získá hodnotné ceny od Kytary.cz.

Uzávěrka přihlášek je 30. dubna. Pokud splňujete podmínky soutěže, pošlete nejméně dvě hudební nahrávky a další materiály dle propozic. Všichni semifinalisté dostanou finanční odměnu 3 tisíce korun. Na rozdíl od předchozích let se do soutěže mohou přihlásit i kapely, které v předchozích ročnících Jazzfruit vyhráli. Podmínku české národnosti a věk do 35 let musí splňovat nejméně 75 % kapely. Podrobné podmínky soutěže najdete na www.mladiladijazz.cz/jazzfruit.

Kristina Barta, která vystoupí v rámci Mladí ladí stream, je držitelkou několika prestižních ocenění u nás i v zahraničí | Foto: Mladí ladí jazzKristina Barta, která vystoupí v rámci Mladí ladí stream, je držitelkou několika prestižních ocenění u nás i v zahraničí | Foto: Mladí ladí jazz

A jak to vypadá s festivalem?

Aktuálně organizátoři festivalu Mladí ladí jazz pod hlavičkou Mladí ladí stream rozjeli před modřanskou prodejnou Kytary.cz sérii online koncertů, dnes v podání jedenáctičlenné party Top Dream Company. Čtvrtek 30. dubna bude patřit pianistce a skladatelce Kristině Bartě (na snímku výše) a projektu Event Horizon. První květnový čtvrtek vystoupí Hard To Frame, 14. května Prago Union. Koncerty jsou streamovány na Facebooku Mladí ladí jazz a festivalovém Youtube kanálu.

Většina veřejných festivalových koncertů by se měla uskutečnit v náhradním podzimním termínu. Potvrzená po přesunu jsou už vystoupení Madison McFerrin, Kristíny Mihaľové a Jakuba Šedivého, The Lesson GK (US) / Jay Delver a Orana Etkina. Stejně tak je přesunuta série interaktivních koncertů Mladí ladí dětem.

Tagy Jazzfruit Mladí Ladí Jazz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY