Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.09.2019 - 00:01

Softwarový paket IKM AmpliTube Brian May

Společnost IK Multimedia vydala další signovaný balíček softwaru z edice AmpliTube, který byl tentokrát vyvíjený ve spolupráci s kytaristou britských Queen. Verze s označením AmpliTube Brian May obsahuje vše potřebné k vytvoření Mayova typického soundu a využívá nejnovější firemní technologie DSM (Dynamic Saturation Modeling) a VRM (Volumetric Response Modeling).

Software samozřejmě poskytuje plnou integraci se zvukovými kartami a kontrolery IKM, nabízí dvoustopý rekording, funkci SpeedTrainer pro analýzu nástrojových partů, bpm synchronizaci a pětici speciálních modulů s následujícími položkami.

Pedálové efekty: Red Special – emulace charakteru Maovy kytary s trojicí single coilů a poměrně rozsáhlými možnostmi ovládání, Treble Booster – model založený na boosteru KAT, May Wah – kvákadlo vycházející z rackového Dunlop wahu s Maovým oblíbeným nastavením frekvencí a průběhu křivky, FOX Phaser – modulace ve stylu vintage fOXX Foot Phaseru, Star Gate – jednoduše koncipovaný noise gate s parametrem Threshold.

Zesilovače: BM 30 – trojice aparátů založená na upravených kombech Vox AC30 s konfigurací Wet-Dry-Wet (lze přidat i chorus, delay či harmonizer), BM DK – emulace malého komba, které ze starého rádia vyrobil basista Queen John Deacon.

Kabinety: 2x12 BM 30 Blue – trojice boxů osazených reproduktory Celestion Alnico Blue, 2x12 BM 30 H70 – trojice boxů s repry Celestion G12H Anniversary, 1x6 BM DK – malý kabinet s šestipalcovým reproduktorem.

Mikrofony: emulace modelů Vintage Dynamic 20, Dynamic 421, Dynamic 441, Condenser 67, Condenser 170 a Ribbon 121.

Rackové efekty: Digital Reverb – studiová verze dozvuku, Graphic EQ – grafický ekvalizer s 31 pásmy a zdvihem +- 15 dB, Tube Compressor – lampová komprese s přehledným ovládáním, Analog Chorus – klasický chorus/vibrato v mono nebo stereo modu.

Kolekce fungující ve standalone nebo plug-in režimu je nabízena jak v provedení AmpliTube Brian May, určeném pro platformy Mac/PC (cena 99.99 eur), tak i ve verzi The Brian May Collection (cena 19.99 eur) pro systémy iPad/iPhone. Pořídit lze také jednotlivé virtuální efekty (3.99 eur) nebo zesilovače (6.99 eur).

Tagy IK Multimedia IKM IKM AmpliTube Brian May IKM The Brian May Collection
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY