Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.09.2019 - 00:01

Softwarový paket IKM AmpliTube Brian May

Společnost IK Multimedia vydala další signovaný balíček softwaru z edice AmpliTube, který byl tentokrát vyvíjený ve spolupráci s kytaristou britských Queen. Verze s označením AmpliTube Brian May obsahuje vše potřebné k vytvoření Mayova typického soundu a využívá nejnovější firemní technologie DSM (Dynamic Saturation Modeling) a VRM (Volumetric Response Modeling).

Software samozřejmě poskytuje plnou integraci se zvukovými kartami a kontrolery IKM, nabízí dvoustopý rekording, funkci SpeedTrainer pro analýzu nástrojových partů, bpm synchronizaci a pětici speciálních modulů s následujícími položkami.

Pedálové efekty: Red Special – emulace charakteru Maovy kytary s trojicí single coilů a poměrně rozsáhlými možnostmi ovládání, Treble Booster – model založený na boosteru KAT, May Wah – kvákadlo vycházející z rackového Dunlop wahu s Maovým oblíbeným nastavením frekvencí a průběhu křivky, FOX Phaser – modulace ve stylu vintage fOXX Foot Phaseru, Star Gate – jednoduše koncipovaný noise gate s parametrem Threshold.

Zesilovače: BM 30 – trojice aparátů založená na upravených kombech Vox AC30 s konfigurací Wet-Dry-Wet (lze přidat i chorus, delay či harmonizer), BM DK – emulace malého komba, které ze starého rádia vyrobil basista Queen John Deacon.

Kabinety: 2x12 BM 30 Blue – trojice boxů osazených reproduktory Celestion Alnico Blue, 2x12 BM 30 H70 – trojice boxů s repry Celestion G12H Anniversary, 1x6 BM DK – malý kabinet s šestipalcovým reproduktorem.

Mikrofony: emulace modelů Vintage Dynamic 20, Dynamic 421, Dynamic 441, Condenser 67, Condenser 170 a Ribbon 121.

Rackové efekty: Digital Reverb – studiová verze dozvuku, Graphic EQ – grafický ekvalizer s 31 pásmy a zdvihem +- 15 dB, Tube Compressor – lampová komprese s přehledným ovládáním, Analog Chorus – klasický chorus/vibrato v mono nebo stereo modu.

Kolekce fungující ve standalone nebo plug-in režimu je nabízena jak v provedení AmpliTube Brian May, určeném pro platformy Mac/PC (cena 99.99 eur), tak i ve verzi The Brian May Collection (cena 19.99 eur) pro systémy iPad/iPhone. Pořídit lze také jednotlivé virtuální efekty (3.99 eur) nebo zesilovače (6.99 eur).

Tagy IK Multimedia IKM IKM AmpliTube Brian May IKM The Brian May Collection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY