Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 11.11.2016 - 00:51

Snímačový set SD Jimi Hendrix Signature Strat

Legendární Jimi Hendrix je téměř neodmyslitelně spjat s modely Fender Stratocaster, ale ne všechny nástroje tohoto kytaristy byly osazeny elektronikou z dílen Leo Fendera. Jedním z příkladů je trojice ručně motaných single coilů, které vývojář Seymour Duncan Hendrixovi v roce 1968 věnoval. Po téměř padesáti letech se americký výrobce rozhodl tyto vintage speciály oživit a výsledkem je snímačový set Seymour Duncan Jimi Hendrix Signature Strat, jenž bude dostupný jako sada nebo ve verzi plně osazeného pickguardu.

Vzhledem k tomu, že Hendrix jako levák hrál na pravoruké modely s obráceně nataženými strunami, mají nové singly z důvodu zachování maximální autenticity tónu reverzně osazené magnety. Kobylková verze disponuje agresivním zvukem s rychlým atakem, krkový snímač s tlustým a plným tónem exceluje při akordické i sólové hře a střední singl je kalibrován pro optimální využití mezipoloh.

U všech snímačů byly použity magnety Alnico V pro dosažení hřejivého a muzikálního soundu šedesátých let se zpěvnými výškami, dobře artikulujícími basy a pevnými středy, dodávající zvuku nástroje potřebnou razanci a projekci. Odpor snímačů určuje stejně jako u originální předlohy hodnota 6.07 k.

Bílý třívrstvý pickguard v identickém designu jaký Hendrix používal u svého Stratu Snow White bude nabízen ve dvou variantách (Standard a Voodoo Style s opačně usazeným kobylkovým singlem), jež jsou kromě snímačů vybaveny pětipolohovým nožovým přepínačem, logaritmickými potenciometry s odporem 250 kOhmů a velkými kondenzátory tónových clon s kapacitou 0.047 uF.

Pokud máte rádi sound Jimiho Hendrixe a uvažujete o modifikaci svého Stratocasteru, tak o novinkách od Seymour Duncan určitě pouvažujte. Oficiální cena snímačového setu byla pro trh USA nastavena na 279 dolarů, v případě celého osazeného pickguardu je to o 100 dolarů více.

Tagy Seymour Duncan Jimi Hendrix Signature Strat
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY