Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Snímače DiMarzio Vintage P90 a Sugar Chakra

Firma DiMarzio opět posiluje nabídku produktového katalogu, ve kterém přibyla trojice verzí single coilu Vintage P90, přinášejících klasický sound starých modelů z produkce Gibsonu. Portfolio newyorského výrobce se rozrostlo také o signovaný minihumbucker Sugar Chakra DP427, navržený pro kytaristu Def Leppard Phila Collena, dlouholetého uživatele snímačů DiMarzio, který nový model testoval na turné G3, kde mu dělali společnost Joe Satriani a John Petrucci.

Edice Vintage P90 je vyráběna s kryty v provedeních Soapbar (DP280S), Dog Ear (DP280D) nebo ve variantě DP286 s rozměry i uchycením standardního humbuckeru. Duální magnety Alnico 5, speciální proces vinutí cívek, středně silný výstup a lehce posílená středová pásma dodávají těmto snímačům velmi muzikální zvuk s hedvábnými výškami a jasně konturovanými basy. Poměrně všestranný singl lze usadit do kobylkové, střední i krkové pozice.

Sugar Chakra DP427, určený pro umístění ke kobylce, splňuje Collenovy požadavky na minihumbucker se zvukem a průrazností rozměrově plnohodnotného humbuckerového snímače. Signovaná verze využívá keramický magnet, disponuje výstupem 337 mV, vyváženými basový a středovými pásmy a upozaděnými vyššími frekvencemi (basy 8.5, středy 8.5, výšky 4.5).

Snímač produkuje plný tón bez přehnaně agresivních špiček a má čtyřžílovou kabeláž, takže lze rozepínat cívky, obracet fázi nebo použít paralelní zapojení. Dostupných má být celkem 11 barevných provedení plastového krytu a kolejnicové nástavce cívek v černé, niklované či zlaté úpravě.

Ceny nových snímačů DiMarzio se v případě severoamerické části trhu pohybují v následujících relacích: Vintage P90 Soapbar DP280S a Dog Ear DP280D – shodně cca 90 dolarů, verze FH (Full Humbucker) DP286 – cca 115 dolarů a Collenův model Sugar Chakra DP427, kterým je osazen také jeho signovaný Jackson PC1 Claro Walnut (viz video), vyjde na cca 85 dolarů.

Tagy Dimarzio DiMarzio Vintage P90 DiMarzio Sugar Chakra

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY