Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 06.12.2020 - 00:01

Snímač DiMarzio Relentless Billy Sheehan

Baskytarista Billy Sheehan, člen kapel Mr. Big, The Winery Dogs, Sons Of Apollo nebo doprovodného bandu Stevea Vaie, má své čtyř a pětistrunné Yamahy vybaveny v drtivé většině snímači značky DiMarzio. Newyorský výrobce nyní připravil nejen pro fanoušky ekvilibristického stylu tohoto famózního hráče signovaný model půleného P-Bass singlu s označením Relentless, který je určen pro osazení do středové pozice.

Sheehan u svých nástrojů v minulosti zakulacoval ostré hrany plastových krytů split-coilů epoxidovou pryskyřicí, na což firma DiMarzio reagovala u nového snímače modifikovaným tvarem kovového krytu, jenž dostal také zakřivenou horní plochu kopírující radius hmatníku, a přepracována byla i konstrukce robustní základní desky o tlouštce 3 mm, eliminující vyčnívání montážních šroubů.

Model Relentless produkuje o polovinu vyšší výstup než konvenční pasivní snímače daného typu, téměř na nulu byly sníženy elektromagnetické interference, široké magnetické pole zajišťuje konzistentní tón při vytahovaných strunách a z hlediska frekvencí singl disponuje masivními středy, detailně prokreslenými výškami a precizně konturovanými basy.

Snímač s nadstandardním výstupním odporem 11.84 kOhm využívá keramické magnety a čtyřžílovou kabeláž. V případě zapojení výrobce doporučuje kombinaci s hlasitostním potenciometrem 500 kOhm a tónovou clonou 250 kOhm s kondenzátorem 0.033 uF.

Nadupaný půlený single coil DiMarzio Relentless Billy Sheehan, zvládající různé žánry od funku po metal, je nabízen s kryty v tradičním niklovém provedení či zlatém chromu nebo v matně černé povrchové úpravě. Cena varianty NC se na americkém trhu pohybuje okolo 120 dolarů, verze GC a BC lze pořídit za cca 217 dolarů.

Tagy Dimarzio DiMarzio Relentless Billy Sheehan
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY