Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 14.04.2021 - 00:01

Sluchátkové systémy Vox VGH pro kytary a basu

Pod sérií Vox VGH se skrývá trojice sluchátkových zesilovačů pro kytaru a baskytaru, které jsou sice na první pohled koncepčně blízké loni prezentovanému systému Boss Waza Air, ale vycházejí z předchozí firemní řady AmPhones s vlastní technologií. Modely VGH-Rock, VGH-AC30 a VGH-Bass samozřejmě disponují rozdílnými zvukovými vlastnostmi modelingového zesilovacího modulu, integrovaného v kvalitních dynamických sluchátkách s uzavřenou konstrukcí, na jejichž vývoji Vox spolupracoval s firmou Audio-Technica.

Díky formě plug-in-and-play tak stačí pouze nasadit sluchátka, aktivovat obvod a zapojit kytaru nebo basu. Pokud jsou sluchátka vypnuta, slouží pro standardní poslech, což je další výhoda této produktové série. Na pravé mušli najdeme kolečkové potenciometry gainu, tónové clony, hlasitosti a efektové sekce, obsahující u kytarových modelů editovatelný reverb, chorus a delay (každý efekt ve 3 variacích), zatímco pro basový systém byl vybrán kompresor, jenž basistům většinou poslouží víc, než zmíněná modulace a dozvuky.

Konektor Aux In umožňuje připojení k různým zdrojům audia, což znamená, že díky VGH lze bez problémů hrát či jamovat s doprovodnými skladbami. Společné pro všechny verze jsou sluchátkové drivery o průměru 40 mm, frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz, citlivost 97 dB, odpor 49 ohmů, masivní kabel dlouhý 1.6 m, rozměry 195x 160x 50mm, hmotnost 230 g, napájení dvojicí tužkových AA baterií s výdrží až 16 hodin nepřetržitého provozu (platí pro alkalické články a kytarové modely).

Verze VGH-AC30 nabízí typický sound lampových komb Vox AC-30, počínaje decentním cleanem a konče saturovaným overdrivem, jehož hladinu zkreslení je možno ovlivňovat i pomocí kytarového volume. Provedení VGH-Rock je určeno hráčům, kteří preferují tradiční průrazný sound stacků Marshall a příbuzných typů aparátů. Model VGH-Bass má díky kompresoru širší dynamický rozsah, zvuk byl vytvářen také s ohledem na pěti nebo šestistrunné nástroje a absence delaye a reverbu navýšila výdrž baterie na 20 hodin provozu.

Varianty Vox VGH-Rock, VGH-AC30 i VGH-Bass, které mohou přinést radost z hraní doma i na cestách, by se měly na evropském trhu objevit za shodnou cenu nastavenou pod hranicí 100 eur. Součástí balení jsou kromě manuálu dvě AAA baterie.

Tagy vox Vox VGH
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY