Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.06.2015 - 09:00

Sledgehammer Pro: precizní klipová ladička od Korgu

Tokijská firma Korg přichází na trh s revoluční ultra přesnou klipovou ladičkou Sledgehammer Pro s netradičním designem, špičkovým vysokokontrastním 3D displejem a jednoduchým ovládáním. Vzhledem k rozsahu ladění v rozmezí A0 (27.50 Hz) až C8 (4186 Hz) lze tuner použít pro kytaru i basu.

Po stranách tubusu, jehož částí je i displej jsou umístěna dvě posuvná kolečka, kterými můžeme snadno nastavit jeden ze tří nabízených zobrazovacích režimů Regular, Strobe a Half Strobe, kalibraci po 1 Hz krocích (A4 = 436–445 Hz) a další funkce.

Ladička disponuje automatickým vypínáním, individuální nastavení je vždy zálohováno v paměti a stejně jako v případě špičkového modelu Korg Pitchblack Pro se i klipový Sledgehammer Pro může pochlubit precizní přesností ladění s odchylkou pouhých +/- 0.1 centu.

Tuner o rozměrech 62x62x53 mm je napájen lithiovou knoflíkovou 3V baterií CR2032, která zaručuje 14-ti hodinovou výdrž (nepřetržitý chod). Díky masivnímu mechanismu klipu s protiskluzovou úpravou a zanedbatelné hmotnosti 28 g drží tuner bezpečně na hlavě každé kytary a basy a flexibilní kloub umožňuje natáčet displej podle potřeby vertikálním i horizontálním směrem.

Korg Sledgehammer Pro je profesionální chromatická klipová ladička s jedním klasickým a dvěma stroboskopickými mody, velmi dobře čitelným třírozměrným displejem a především ultra přesným laděním. Pokud sháníte opravdu kvalitní klipovku, na kterou je spolehnutí, tak zkuste Sledgehammer Pro. Novinka je už dostupná na českém trhu a její cena se pohybuje okolo 1 100 Kč.

Tagy ladička
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY