Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.03.2021 - 00:01

Singly Seymour Duncan "Bonnie" Joe Bonamassa

Joe Bonamassa má skvělé ucho pro dobrý tón a když nám řekl, že Fender Stratocaster hardtail z roku 1955, láskyplně přezdívaný Bonnie, je jeho nejlépe znějícím Stratem, tak jsme mu věřili. A když navíc sdělil, že chce, abychom vytvořili přesnou kopii elektroniky tohoto nástroje, tak jsme se pustili do práce.“ Těmito slovy popsal snímačový guru Seymour Duncan začátek projektu, jehož výsledkem je trojice single-coilů nesoucích označení Joe Bonamassa Signature Bonnie Strat Pickup Set.

Při vývoji byl kladen velký důraz na dobové komponenty, používané v padesátých letech, včetně typu kabeláže opletené textilem, drátu vinutí nebo základní desky z černého vulkanizovaného vlákna forbon, vytvořeného počátkem minulého století firmou NVF. Tento materiál totiž Leo Fender využíval při stavbě snímačů raných Stratocasterů, Telecasterů a baskytar Precision. Odpor všech singlů opatřených magnety Alnico IV činí shodně 5.96 kOhm.

Výrobu limitované edice si vzal na starost Custom Shop, kde kromě samotných snímačů montují také celý pickguard (Joe Bonamassa Signature Bonnie Strat Loaded Pickguard), takže průměrně zručnému zájemci o modifikaci svého Stratocasteru, postačí připájet dva vodiče na jackový výstup a jeden zemnící kabel uchycený většinou k držáku vibratových pružin.

Set snímačů Joe Bonamassa Signature Bonnie Strat s kryty v patinovaném provedení Aged nebo v klasické bílé úpravě Non-Aged je k dispozici za cenu 355 dolarů a na trhu se objeví série čítající 550 kusů. Kompletně osazený jednovrstvý pickguard, vybavený kromě snímačů pětipolohovým nožovým switchem, kvalitními potenciometry CTS s odporem 250 kOhm, custom kondenzátory Chicklet "Phone Book" 0.1uF/150V a krytkami „mini skirt“ lze pořídit za 550 dolarů a značka oznámila, že dostupných má být pouze edice 100 kusů.

Tagy Seymour Duncan joe bonamassa Seymour Duncan "Bonnie" Joe Bonamassa

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY