Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný snare Pearl Matt Halpern

Pokud jde o podpisové bubínky, Pearl má jednu z nejlepších pověstí na trhu a mnoho z jeho signovaných modelů, jako např. verze Joey Jordison, Dennis Chambers, Brian Frasier, Omar Hakim nebo Ian Paice, se stává moderní klasikou používanou hráči nejrůznějších žánrů. Letos do této kolekce přibyl nový kovový snare Pearl Matt Halpern, který japonský výrobce navrhl podle specifikací bubeníka progmetalové kapely Periphery.

Halpern, známý svým agresivním stylem hry s vycizelovanou technikou, zvolil u korpusu daného modelu mosaznou slitinu o síle 1.5 mm, potaženou černou práškovou barvou s kontrastními žlutými objímkami trojice vzduchových otvorů (AH-03B). Žlutá je i základna elipsovitého emblému s logem značky a označením typu a design oživují také stříbřité hlavy ladicích šroubů.

Bubínek o rozměrech 14 x 6 palců disponuje černými tlakově litými ráfky MasterCast DC-1410B/1410S, malými mosaznými mušlemi STL-55MH/B, mechanikou SR-150 Click-Lock a pružinami Ultra-Sound SN-1420I. Vybrány byly blány Evans Heavyweight Dry a Hazy 300. Výsledkem je snare s výraznou artikulací, rychlou odezvou, sušším témbrem a schopností zastat svou práci v širokém rozsahu ladění.

„Při vývoji tohoto snare vstupovalo do hry několik různých, přesto velmi důležitých faktorů. Nejprve to musel být bubínek, který bych rád používal bez ohledu na nastavení. Periphery je velmi agresivní, pokud jde o zvuk, takže pozornost byla věnována síle projekce, ale také dynamické citlivosti potřebné pro jiné decentnější žánry, které s oblibou hraju,“ popisuje Halpern evoluci své signatury.

„Dalším zaměřením bylo vytvoření bubínků, který by byl dostatečně osobitý na to, aby mohl konkurovat  působivé řadě snare Pearl. A konečně, možná nejdůležitější bylo vyvinout prémiový snare, jenž by oslovil ostatní hráče, ale finančně je nezruinoval. Pracovali jsme opravdu tvrdě, abychom sestavili správnou kombinaci funkcí a vytvořili špičkový, skvěle znějící snare bubínek, který snad cenově nebude mimo dosah žádného bubeníka, který by ho chtěl přidat do svého inventáře.“

Signovaný snare Pearl Matt Halpern s produktovým značením MH1460/B je v případě evropského trhu dostupný za cenu nastavenou těsně pod hranicí 800 eur, což se vzhledem ke kvalitě provedení, zvukovým možnostem a určité dávce exkluzivity jeví jako odpovídající částka, nicméně mezi v současnosti nabízenými bubínky Pearl řady Artist patří k těm vyšším.

Tagy Pearl Pearl Matt Halpern snare

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY