Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný snare DW Dave Grohl Icon

V současné době je Dave Grohl primárně vnímán jako frontman a kytarista kapely Foo Fighters, ale pro mnohé fanoušky patří stále také mezi jednoho z nejvýraznějších rockových bubeníků. Stejný názor má pravděpodobně i značka Drum Workshop, která Grohlovi postavila luxusní podpisový snare s označením DW Dave Grohl Icon (DREX6514SSK-DG), jehož design dává jasnou odpověď, pro koho je tento bubínek z limitované edice navržen.

Kromě grafiky v podobě ptačích per, která má Grohl vytetovaná na spodních částech obou předloktí, je model zdoben jeho podobiznou, intarzie v podobě magnetofonových pásů s nápisem Sound City a číslem 606. Poslední dva jmenované symboly odkazují na Grohlovo spojení s nahrávacími areály Sound City a Studio 606, jenž bylo před časem přemístěno z Virginie do kalifornského Northridge.

Snare o rozměrech 14 x 6.5 palců, vyráběný v Custom Shopu DW, je lepen metodou VLT z 11 vrstev tvrdého severoamerického javoru, vybrány byly ráfky True Hoops, ladicí šrouby True-Pitch 50 Tuning, mechanika MAG throw-off / 3P a blány jsou od firmy Remo. Exoticky působící zelenomodrý javor s očkovou kresbou doplňují zmíněné intarzie, pro něž byly vybrány laserem řezané tenké pláty (0.7 mm) z černé hrušně a platanu.

Finální povrch je stříkán lakem s lesklou úpravou a na ozdobné prvky nebyla podle slov DW použita žádná barva. U vzniku této edice stál šéfdesigner John Good, jenž byl také u předání bubínku novému majiteli. „Čekali jsme dlouho, než představíme tento speciální projekt Davovi,“ řekl. „Když viděl snare poprvé, nemohli jsme očekávat úžasnější reakci. Konečně se o novinku můžeme podělit se světem a víme, že jeho fanoušci ocení nápad a úsilí vložené do tohoto velmi speciálního bubínku řady Icon.“

Oficiální cena signovaného snare s DW Dave Grohl Icon DREX6514SSK-DG se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 1600 dolarů a do celosvětové distribuce zamíří v limitované sérii čítající pouhých 250 kusů. Každý exemplář ponese kromě sériového čísla podpis Johna Gooda a část výtěžku bude na Grohlovu žádost věnována organizaci National Independent Venue Association.

Dave Grohl a Foo Fighters vydávají 5. února v pořadí už desáté album Medicine At Midnight, ale podle Grohlova vyjádření jej opět uvidíme i v roli bubeníka, a to v dosud nespecifikovaném projektu složeném z muzikantů, které bychom v dané sestavě údajně nikdy nečekali.

Tagy Drum Workshop Dave Grohl DW Dave Grohl Icon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY