Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Snare DW Ultralight Edge Collector’s Series

Do elitní řady Collector’s Series, vyráběné v kalifornských dílnách Custom Shopu společnosti Drum Workshop, přibyl nový model bubínku nesoucího označení Ultralight Edge. Stejně jako série Space Carbon, představená před dvěma lety, disponuje snare o rozměrech 14 x 5.5 palců korpusem z uhlíkových vláken. Základní segment je tentokrát kombinován s firemním systémem Edge, který byl původně vyvinut pro klasické dřevěné snare, jimž dodával asertivnější projev.

Karbonový materiál vyniká lehkostí a především nadstandardní mechanickou pevností a stabilitou ve všech úhlech. Vývojáři DW navíc pro stavbu zvolili špičkový recyklovaný kompozit nejvyšší kvality, používaný v leteckém a vesmírném průmyslu, což jim dovolilo snížit při zachování odolnosti tloušťku stěny těla na pouhých 1.7 mm.

Na spodní i horní část centrálního uhlíkového plátu jsou nasazeny široké profily z extrudovaného hliníku (systém Edge) s pečlivě opracovanými hranami, poté následují blány Remo a ocelové 3 mm tlusté ráfky True Hoops, jištěné klasickými ladicími šrouby DW True Pitch 50 upevněnými v desítce kruhových oboustranných mušlích.

Další hardware sestává z mechaniky MAG Throw-Off / 5P Butt Plate a struníku True-Tone s dvaceti pružinami. Vzhledem k tomu, že produkci obstarává Custom Shop, je možno objednat hardware v pěti povrchových úpravách – niklové, chromové, zlaté, niklové černé a saténové chromové.

DW Ultralight Edge Collector’s Series DRVF5514SEC představuje hybridní high-tech snare, vyznačující se jedinečnou tonalitou, jasnou artikulací, pevnou projekcí a citlivou dynamickou odezvou. Cena profesionálního modelu se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 1900 dolarů.

Patentovaná technologie DW Edge byla vyvinuta šéfkonstruktérem značky Johnem Goodem v roce 1991 a stala se základem pro řadu bubínků této firmy. Good k tomu říká: „Space Carbon má svůj vlastní charakter a jeho použití v naší konstrukční koncepci Edge přináší nejen unikátní tón, ale má i další výhodu v podobě nejlehčího snare ze série Edge.“

Tagy Drum Workshop DW Ultralight Edge Collector’s Series

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY