Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signované modely Schecter kytaristy a basáka z The Cure

Britská altrocková legenda The Cure letos slaví 40 let své existence (v letech 1976-1978 vystupovali ještě pod názvem Easy Cure) a toto výročí se firma Schecter rozhodla připomenout limitovanou sérií nástrojů s označením Robert Smith UltraCure 40th Anniversary a Simon Gallup Ultra Spitfire Bass, které vycházejí z jejich předchozích signovaných verzí.

Pro stavbu korpusu retro modelu Robert Smith UltraCure 40th Anniversary byl použit mahagonový masiv s rezonančními dutinami, černý lak nese nápisy 1978-2018, Citizen Not Subject a hvězdný kruh evokující vlajku EU a také nepřímo vyjadřující Smithův názor na chystaný brexit.

Krk ze tří kusů javoru s profilem Thin-C je kombinován s ebenovým hmatníkem nesoucím 24 pražců X-Jumbo, polohové značky z pravé perleti, luminiscenční tečky na hmatníkové hraně a nultý pražec ze směsi Graph Tech XL Black Tusq o šířce 42 mm.

Elektroniku tvoří dvojice humbuckerů Seymour Duncan '59 SH-1B/'59 SH-1N s třípolohovým switchem, dvěma samostatnými hlasitostmi s rozepínáním cívek (push/pull) plus celkovým masterem. Kobylku Roller TonePros TOM a vibrato Bigsby Flat Top B50 doplňují firemní uzamykatelné strojky.

Čtyřstrunný Schecter Simon Gallup Ultra Spitfire Bass je tentokrát proveden v růžovém laku Punk Rock Pink s černou grafikou, linie mahagonového těla jsou částečně inspirovány Gibsonem Thunderbird, stejně jako tvar hlavice průchozího krku lepeného z mahagonu a ořechu.

Palisandrový hmatník s 22 středně silnými pražci má plochý radius (16 palců), menzura činí 34 palců, přenos zvuku obstarávají dva pasivní snímače EMG TBHZ s hlasitostmi + společnou tónovou clonou a hardware sestává z klasického stopbar struníku, kobylky tune-o-matic a ladicích strojků s trojúhelníkovými rondely.

Produkci obou limitovaných modelů (každý v počtu 40 kusů) zajišťuje jihokorejská pobočka značky. Ceny se pohybují okolo 1 200 dolarů za Smithovu „EU“ verzi a cca 1 000 dolarů za Gallupův Punk Rock Pink Ultra Spitfire.

Tagy Schecter The Cure

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY