Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signované mini-wahy Morley Custom Shop

Řada tradičních výrobců efektových krabiček se snaží část svých produktů nabízet také v kompaktnějším provedení a tomuto trendu se nevyhýbá ani americký Morley, který přichází na trh s trojicí signovaných mini-wahů, sestávající z modelů Mini Bad Horsie 2, Mini Dragon 2 a Mini Kiko Wah osazených elektro-optickými obvody.

Všechny verze kvákadel s originální grafickou úpravou disponují tichým spínáním s bufferovaným bypassem (True Tone buffer), masivním šasi ze za studena válcovaného ocelového plechu, pohodlně přístupnou šachtou baterie (Qiuck Clip) a barelového napájecího konektoru se standardními rozměry 2.1 x 5.5 mm.

Morley Mini Bad Horsie 2, vycházející z klasického modelu wahu postaveného pro Steva Vaie, nabízí dva footswitchem volitelné režimy Bad Horsie / Contour Wah, plynule nastavitelné parametry Level / Contour a proudový odběr se pohybuje okolo 16 mA. Jednodušeji řešená signovaná verze kytaristy Megadeth Kika Loureira Mini Kiko Wah je osazena speciální cívkou MQ2 a potisk v brazilských národních barvách má fluorescenční úpravu.

Varianta Morley Mini Dragon 2, navržená podle specifikací kytaristy George Lynche, disponuje trojicí zvukových modů Wah / Wow / Wah Lock, posledně jmenovaný režim umožňuje nastavení pevného filtračního pásma, a k dalšímu nastavení zvuku slouží potenciometry Loudness a Notch.

Novinky z Morley Custom Shopu vyráběné v limitované sérii (600 nebo 700 kusů podle konkrétního modelu) se už začínají objevovat v evropské distribuční síti a oficiální ceny se pohybují okolo hranice 320 eur za Mini Bad Horsie 2, cca 350 eur za verzi Mini Dragon 2 a asi 310 eur za Mini Kiko Wah.

Tagy Morley Morley Custom Shop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY