Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signované akustiky Ovation Glen Campbell

Firma Ovation se do širšího podvědomí muzikantské veřejnosti zapsala především svými akustickými kytarami využívajícími hybridní konstrukci korpusu, částečně tvořeného výliskem z karbonového kompozitu. I když tomuto nástrojovému segmentu nadále dominuje tradiční koncepce, existuje spousta hráčů, kteří na modely Ovation nedají dopustit. Jednou z hlavních tváří značky byl kytarista Glen Campbell (1936-2017), jehož jméno zaštiťuje i dvojici nových signatur s označením Glen Campbell Legend 1627VL-4GC a 1771VL-1GC.

Nástroje jsou postaveny z identických materiálů, liší se tvarem těla s výřezem spodního rohu (cutaway) u modelu 1771VL-1GC, typická oblá zadní deska přecházející v luby je vyrobena z rezonanční směsi Lyrachord, pro stavbu horní desky byl použit výběrový smrk sitka v kvalitě AAA a ozvučný otvor má tradiční provedení převzaté z modelové řady Legend.

Krk lepený z 5 plátů mahagonu a javoru nese ebenový hmatník o radiusu 300 mm s 20 středně silnými pražci, perleťovými polohovými značkami, hrany jsou lemovány bílou intarzií, nultý pražec z ABS plastu má šířku 43 mm a menzura činí 643 mm (25.3 palců).

Struny kotví v ebenové základně kobylky, ladění obstarávají uzavřené celokovové strojky a kytary jsou osazeny firemním piezo snímačem OCP-1K doplněným preampem OP-Pro s duálním potenciometrem hlasitosti/tónové clony zasazeným v horním lubu.

Ovationy Glen Campbell Legend 1627VL-4GC a 1771VL-1GC jsou inspirovány ranými sériemi nástrojů, které značka vyráběla v 60. a 70. letech, kompozit se zakulacenými hranami dodává tónu potřebnou průbojnost ve středových pásmech, horní deska z masivního smrku zajišťuje detailní podání výšek a nižší profil korpusu společně se subtilnějším krkem umožňuje pohodlnou hru i hráčům navyklým především na el. kytaru.

Glen Campbell Legend 1627VL-4GC bude dostupný v přírodní úpravě Natural Cedar a cutaway verze 1771VL-1GC má být nabízena v transparentním provedení Sunburst. Oficiální cena obou modelů byla v případě americké části trhu nastavena na shodných 1 830 dolarů včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy akustické kytary Ovation Ovation Glen Campbell

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY