Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.12.2020 - 00:01

Sheehanova výroční basa Yamaha Attitude 30th Anniversary

Nejen pro obdivovatele bravurní hry basisty Billyho Sheehana (Mr. Big, The Winery Dogs, Sons Of Apollo, Steve Vai) připravila Yamaha výroční signovaný model Attitude 30th Anniversary, připomínající tři desítky let spolupráce tradiční japonské značky s tímto excelentním muzikantem. Limitovaná edice sice ctí konstrukci předchozích sérií, ale design některých prvků je inspirován starým Fenderem Precision „The Wife“, který v modifikované podobě Sheehan využíval na začátku své kariéry.

Korpus lepený ze tří kusů výběrové olše doplňuje javorový krk s kulatějším profilem, jenž je k tělu připevněn přes ergonomický spoj pomocí pěti vrutů, z nichž dva jsou zapuštěny pod šikmým úhlem. Dřevo je ošetřeno patentovanými technologiemi A.R.E. a I.R.A. pozitivně ovlivňujícími rezonanční vlastnosti.

Javorový hmatník o radiusu 10 palců nese 21 pražců, z nichž 1. až. 16 jsou typu jumbo a 17. až 21. poloha je osazena subtilnějšími pražci medium. Pětice nejvyšších pozic má pod strunami GD frézování (tzv. scalloping) umožňující pohodlnější vytahování strun. Menzura byla vyměřena na standardních 34 palců.

Hardware sestává z masivní mosazné kobylky opatřené válečkovými kameny s roztečí 19 mm, ladění obstarávají odlehčené strojky Gotoh GB2 s trojlistými rondely, otevřenými mechanikami a podlaďovačem struny E (Drop D) od firmy Hipshot. Krkový snímač DiMarzio Woofer a střední split-coil DiMarzio Will Power jsou ovládány samostatnými hlasitostmi s push/pull spínačem stereo/mono navázaným na dvojici výstupů, Woofer disponuje také tónovou clonou a high-cut switchem.

Yamaha Attitude 30th Anniversary, navržená kytarářem a senior designerem divize Yamaha Guitar Group Patem Campolattanem, je vyráběna v japonské továrně a speciální kolekce v transparentním laku Vintage Sunburst se na trhu objeví v počtu pouhých 30 kusů. Cena se pohybuje okolo 4000 dolarů včetně pevného pouzdra, licence k softwaru Line 6 Helix Native, certifikace, náhradního pickguardu s Sheehanovým podpisem a dalších doplňků.

Tagy Yamaha Billy Sheehan Yamaha Attitude 30th Anniversary
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY