Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Seymour Duncan Clean Machine: single coily Coryho Wonga

Před dvěma lety uvedl Fender na trh signovaný Stratocaster postavený pro Coryho Wonga, kytaristu kapely Vulfpeck. Nástroj je kromě jiného osazen trojicí na míru vyrobených singlových snímačů, které byly doposud dostupné výhradně jako pevná součást daného modelu kytary. Nyní firma Seymour Duncan tyto snímače s označením Cory Wong Clean Machine nabízí také samostatně, a to jak ve formě setu, tak i jednotlivých single-coilů.

Edice Clean Machine vychází částečně ze snímačů Seymour Duncan Antiquity II Surf ve stylu šedesátých let, a je navržena tak, aby nabídla jak klasický čistý vintage sound se skleněnými výškami a barevnými středy, tak i tón vhodný pro zpěvná sóla nebo hřejivý zvuk vhodný např. do soulové muziky a příbuzných žánrů.

U krkové a střední verze (odpor 7.05 kOhm a 7.15 Kohm) byly tentokrát použity magnety Alnico IV pro vyvážený frekvenční projev, zatímco kobylková varianta (14.54 kOhm) dostala konstrukci „stack“ a větší počet závitů vinutí, což eliminuje klasický brum tohoto typu snímačů, navyšuje sílu výstupu a v neposlední řadě také zakulacuje mnohdy přehnaně ostré výšky. Výsledkem je kultivovaně znějící snímač s výraznějšími basy, použitelný na čisté i zkreslené crunch rejstříky.

„Prostě se mi více než HSS líbí vzhled SSS Stratu, ale zároveň se mi líbí tloušťka a zvuk kobylkového humbuckeru,“ vysvětluje Wong. „Standardní single-coil u kobylky nemá dostatečné tělo, proto jsme se na dané pozici rozhodli vyzkoušet převinutý model stacked s magnetem Alnico V.“

„Navrhli jsme ho o trochu hřejivější,“ pokračuje Wong. „Dává to opravdu pěkný, šmrncovní tón. Zvládá overdrivy a zkreslení mnohem lépe než ten s kratším vinutím. Má transparentní čistý zvuk, ale jakmile přepnete na overdrive, tak si stále udržuje příjemný kulatější charakter a silnější výstup poskytuje patřičně dlouhý sustain.“

Oficiální ceny snímačů Seymour Duncan Cory Wong Clean Machine se v případě americké části trhu pohybují v následujících relacích: set (3x SC) cca 320 dolarů, krkový či střední (RWRP) SC cca 100 dolarů, kobylkový stacked SC cca 120 dolarů. Single coily jsou dostupné s kryty v bílé barvě, součástí balení jsou samozřejmě montážní šrouby a pružiny.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Clean Machine

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY