Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 27.06.2021 - 00:01

Šesti a sedmistrunné Jacksony Juggernaut ET Misha Mansoor

Po vývoji několika superstratů typové řady Juggernaut HT oslovila značka Jackson opět kytaristu kapely Periphery Mishu Mansoora a výsledkem další fáze spolupráce je dvojice podpisových modelů, sestávající z verze Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut ET6 a sedmistrunné alternativy Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut ET7, které sdílejí identickou konstrukci, použité materiály, elektroniku i hardware.

Oba nové modely jsou tentokrát vybaveny stále oblíbenější kobylkou EverTune s automatickým dolaďováním. „Pro ty z vás, kteří vědí, co je EverTune – používám je ve studiu i na pódiu a miluji je,“ říká Mansoor. „Pokud nevíte, o co se jedná, je to magická kobylka, která udržuje vaši kytaru naladěnou. Je to  nějaký super komplikovaný systém napětí, ale pokud nastavíte kytaru správně, můžete udeřit do strun jak silně chcete, a ladění zůstane vždy stabilní.“

„EverTune dokonce můžete nastavit v „bezpečné zóně“, jak tomu říkám, kdy lze bez problémů vytahovat struny a agresivně ohýbat tón. Každý, kdo nahrává, ví, kolik času tráví ve studiu jen laděním své kytary. Tento systém šetří čas a můžete se plně soustředit na hru.“

Jacksony mají lipové tělo a šroubovaný krk z karamelizovaného javoru opatřený grafitovou výztuží a napuštěný olejem. Z tepelně upraveného javoru je postaven také hmatník s plochým radiusem 20 palců, pečlivě zaoblenými hranami, 24 jumbo pražci a ofsetovými pozičními značkami doplněnými bočními luminiscenčními body. Šroub nastavující průhyb krku je uložen v jeho patkové části.

Mansoor a vývojáři Jacksonu strávili značnou dobu prací na finální podobě humbuckerů Jackson MM1, které i přes silný výstupní signál produkují frekvenčně vyvážený čitelný tón se spoustou dynamiky. Ovládání tvoří společná hlasitost, clona s push/pull přepínačem a pětipolohový switch poskytující následující konfigurace: pol. 1 – kobylkový HB, pol. 2 – vnitřní cívky obou HB, pol. 3 – HB + HB, pol. 4 – vnější cívky obou HB, pol. 5 – krkový HB.

Jackson ET6 se standardní menzurou 25.5 palců je dodáván v provedení Chalk Gray s barevně sladěnou reverzní hlavicí 3+3 AT-1, zatímco sedmistrunný Pro Juggernaut ET7 má povrchovou úpravu Gulf Blue, hlavici 4+3 AT-1 a prodlouženou menzuru 26.5 palců. Kytary osazené černým hardwarem vyjdou na cca 32300 Kč (ET6) respektive 33800 Kč v případě verze ET7.

Tagy Jackson Jackson Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut ET6 Jackson Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut ET7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY