Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Série ALCHEM-E: první elektronické soupravy od Zildjianu

Firma Zildjian představila zcela novou řadu kvalitních elektronických bicích souprav ALCHEM-E, o níž tvrdí, že přináší „nejrealističtější, nejautentičtější a nejvíce pohlcující zážitek z hraní“. V nabídce se objeví téměř kompletní sety ALCHEME-E Bronze EX Kit, Gold Kit a luxusní Gold EX Kit, vybavené revolučními činely Zildjian z edice E-FAMILY a funkcemi nabitým bicím modulem Zildjian E-VAULT (ZEV1). Všechny verze využívají triggering s nejcitlivější odezvou v dané nástrojové kategorii, což bubeníkům umožní pracovat při hře s bezkonkurenčními nuancemi i dynamikou.

Modul Zildjian E-VAULT disponuje knihovnou s rozsáhlou kolekci pečlivě vybraných, vysoce kvalitních zvuků bicích, činelů i perkusí a uživatel bude mít navíc přístup k téměř celému katalogu činelů Zildjian (minulému, současnému i budoucímu), aby si mohl detailně vyladit svůj preferovaný zvuk. To vše je dostupné prostřednictvím intuitivní, ergonomické navigace a prvotřídního 5" barevného dotykového displeje.

Samozřejmostí jsou profesionálně předkonfigurované sady se spoustou přizpůsobitelných uživatelských setů, integrováno je Bluetooth, 6 vstupů pro bicí a 6 vstupů pro činely, 8 vyvážených individuálních zvukových výstupů, MIDI vstupy/výstupy přes USB a 5pinové konektory DIN,  8kanálový výstup USB-C, Aux In, mixer, 32 GB vestavěné paměti, sluchátkový konektor, efektová sekce s kompresorem, EQ a dozvuky, kompatibilita s USB flash diskem atd.

Nové činely Zildjian E-FAMILY vycházejí z „tichých“ modelů řady L80, takže se na rozdíl od většiny konkurence nejedná o pady, ale skutečné slitinové činely v reálných velikostech s třízonovým dělením, konzistentním projevem po celé ploše a povrchovou úpravou Blasted Traditional, vyráběné ve slévárně v americkém Norwellu. Díky patentované technologii Zildjian Trigger System řízené algoritmem, poskytuje edice E-FAMILY výbornou citlivost a odezvu, jejichž úroveň se podle slov výrobce „nedá srovnat s ničím, co je dnes na trhu k dispozici“.

Set Zildjian ALCHEM-E Bronze EX s korpusy kombinujícími topol a lípu sestává z 18" basového bubnu, 14" snare, dvou 10" tomů, 12" floor tomu, 14" hi-hat, 16" crashe, 18" ridu, modulu a stejně jako ostatní kity této série jsou součástí dodávky i stojany na činely a modul plus držáky tomů. Cena: cca 4500 dolarů.

Sada Zildjian ALCHEM-E Gold má stěny bubnů lepeny ze sedmi vrstev severoamerického javoru krytého lakem Custom Black Gold Foundry Shimmer a korpusy jsou osazeny akustickými rezonančními blánami. Opět zde najdeme 18" basový buben, 14" snare, jeden 10" tom, 14" hi-hat, 16" crash a tentokrát 14" floor tom a 20" ride. Cena včetně modulu a hardwaru: cca 6000 dolarů.

Vlajková loď Zildjian ALCHEM-E Gold EX je vyrobena z identického materiálu jako „standardní“ varianta Gold, od které se liší především větším 20" basovým bubnem, druhým 12" tomem a přidaným 18" činelem. Cena: cca 6500 dolarů. Elektronické bicí sety by měly na evropský trh dorazit pravděpodobně v průběhu září. V příštím roce rozšíří Zildjian tuto kolekci o další samostatné tomy, floor tomy a činely.

Tagy Zildjian Zildjian ALCHEM-E

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY