Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sedmistrunný Vintage V7HTBB Gloss Black

Britská společnost JHS (John Hornby Skewes & Co. Ltd.), letos slaví padesát let existence a v rámci tohoto kulatého výročí se rozhodla posílit nabídku speciální edice kytar z řady Vintage Rock Series o sedmistrunný model nesoucí označení Vintage V7HTBB.

Korpus v designu Strata je vyroben z topolu a lehce protáhlý horní roh spolu s poměrně malou hlavou minimalizují přepadávání nástroje směrem k hlavě a zajišťují stabilní posazení na těle hráče. V místě spojení korpusu s krkem je tělo vyfrézováno (podobně jako tzv. All Access Neck Joint u modelů Ibanez) pro lepší přístup levé ruky do vyšších poloh.

Šroubovaný krk se subtilnějším profilem se skládá z pěti vrstev javoru a ořechu a palisandrový hmatník nese 24 pražců medium jumbo. Nultý pražec o šířce 48 mm je ze směsi Wilkaloid a menzura nástroje činí 25.5 palce (stejně jako např. u většiny kytar Fender).

Mechaniku tvoří osvědčená pevná kobylka tune-o-matic, struny jsou ukotveny v kovových rolnách na zadní straně těla, což příznivě ovlivňuje rezonanci a sustain nástroje a o ladění se starají kompaktní uzavřené strojky Wilkinson WJ05 uspořádané v rozestavení 4+3.

Kytara je vybavena dvojicí humbuckerů PHS7, opět z dílny známého designéra Trevora Wilkinsona, jenž jsou zasazeny přímo do korpusu a ovládání se skládá z klasického třípolohového páčkového přepínače a potenciometrů společné hlasitosti a tónové clony.

Vintage Rock Series V7HTBB bude vyráběn v lesklém černém laku Gloss Black a jeho cena se pohybuje okolo hranice 230 liber, což představuje ekvivalent necelých 9 000 Kč. Pokud se poohlížíte po slušné sedmistrunce s pevnou kobylkou a máte hlouběji do kapsy, tak zkuste nový Vintage V7HTBB.

Tagy vintage

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY