Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.07.2020 - 00:01

Red Witch Seraphina: oktávový fuzz od protinožců

Po modelech Ophelia a Concordia přichází novozélandský butikový výrobce efektů Red Witch Pedals s další limitovanou edicí zkreslovače, kterým je tentokrát verze Seraphina, kombinující fuzz, postavený na čtyřech vintage NOS germaniových diodách, a jednotku oktávového děliče aktivovatelnou samostatným footswitchem.

Seraphina je osazen klasickými ovladači Fuzz, Tone, Volume, usazenými podobně jako u dvou předchozích modelů na přední straně šasi, což eliminuje případné rozhození nastavených jejich poměrů nebo v horším případě ukopnutí některého z potenciometrů.

Krabička, disponující širokou paletou zvuků počínaje agresivním středovýškovým soundem po měkčí rejstříky s výraznější basovou složkou, má na plošném spoji umístěny také dva malé trimry, z nichž jeden ovlivňuje charakter fuzzu a druhý mění barvu přidané vyšší oktávy.

Nášlapné přepínače jsou zapojeny v režimu true bypass, takže efekt ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje průchozí signál, potřebnou energii dodává standardní 9V adapter nebo baterie a šasi s decentní art deco grafikou je stříkáno práškovou barvou v odstínu Vintage Cream.

Ručně sestavovaný fuzz/octaver Red Witch Pedals Seraphina, pro jehož stavbu byly kromě zmíněných germaniových diod použity výběrové součástky včetně špičkových kondenzátorů WIMA, je nabízen v limitované edici čítající 100 kusů. Oficiální cena se pohybuje pod hranicí 290 eur.

Tagy Red Witch Pedals Red Witch Seraphina
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY