Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Red Hot Chili Peppers: videohra Californication a další singl z nového alba

Po singlu Black Summer z nového alba Unlimited Love, které vyjde prvního dubna u labelu Warner Records, uvedla kalifornská čtyřka Red Hot Chili Peppers klip k další skladbě s názvem Poster Child. Téměř ve shodnou dobu se na YouTube objevila také upoutávka k videohře postavené na oficiálním videoklipu songu Californication, otevírajícímu jejich stejnojmenné veleúspěšné album z roku 1999.

Klip Californication proměnil do formátu videohry fanoušek kapely, španělský vývojář Miquel Camps Orteza, kterému tato úprava zabrala pouhé dva dny. „Vybral jsem několik epických momentů z videa a vytvořil z nich sedm úrovní, z nichž každá má jiné herní mechanismy,“ uvedl Orteza. „Mezi úrovněmi je například jedna, kde můžete jezdit na snowboardu, a další, která vás v autě převeze přes sanfranciský most Golden Gate.

Adventura ale vzhledem k autorským právům neobsahuje žádnou hudbu. Odpovídající zvukový podkres nahrazují tlačítka s odkazy na YouTube, která přehrávají oficiální skladbu i její cover verze. Hra je zdarma ke stažení pro operační systémy Windows či Mac, a autor v brzké době dokončí i verzi pro Android.

Tagy Red Hot Chili Peppers Red Hot Chili Peppers – Californication

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY