Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 21.06.2018 - 00:01

Pedálová USB karta Orange OMEC Teleport

Britský Orange se rozhodl reinkarnovat svou dceřinou značku OMEC (Orange Music Electronic Company), pod kterou v sedmdesátých letech vyráběl tranzistorové a poté i digitální aparáty. Prvním novodobým produktem této divize je USB zvuková karta OMEC Teleport uložená v kompaktním pedálu, což ji předurčuje především k použití s kytarou nebo basou, ale s použitím konektorového adapteru si zařízení poradí i s mikrofonním signálem.

Obvody využívají AD/DA převodníky s vzorkováním 16-bit/44.1-48 kHz, odstupu signálu a šumu SNR činí 96 dB, zkreslení THD-N se pohybuje okolo hodnoty 0.01 % a aktivační nášlapný footswitch je zapojen v paralelním bufferovém režimu.

Pedál je osazen vstupním nástrojovým jackem, s pomocí adapteru jack/XLR jej lze využít i pro zapojení mikrofonu, na levém boku šasi najdeme dvojici stereo výstupů, čelní strana je vyhrazena pro konektor USB 2.0 a napájení obstarává klasický 9V DC adapter.

Krabička je dodávána s aplikací IK Multimedia AmpliTube CS Orange Edition (iPhone, iPad a Android), takže po připojení smartphonu můžete kartu využít také jako pedálový multiefekt s emulacemi aparátů Orange OR120, Tiny Terror, Rockerverb 50 nebo AD30 včetně několika firemních kabinetů a nechybí podpora softwaru JamOrigin MIDI Guitar.

Pedálová USB karta Orange OMEC Teleport je kromě platforem iOS / Android samozřejmě kompatibilní se systémy Mac / PC bez nutnosti instalace driverů a stereo výstupy nabízejí také rozdělení výsledného signálu do dvou paralelních větví a jejich následné propojení se zesilovačem a mixážním pultem. Cena novinky se má pohybovat pod hranicí 120 eur.

Tagy zvuková karta Orange Orange OMEC Teleport

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY