Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.03.2020 - 00:01

Racková karta PreSonus Quantum 2626

Ke zvukovým kartám PreSonus vhodným pro rozsáhlejší studiové projekty přibyl rackový model Quantum 2626. Kromě kvalitních převodníků pracujících s rozlišením 24-bit/192 kHz, špičkových preampů a dalších prvků disponuje karta rozhraním Thunderbolt 3 se sotva měřitelnou latencí nepřekračující hodnotu 1 ms.

Jak z názvu této verze vyplývá, karta nabízí 26 vstupů a stejný počet výstupů, integrováno bylo  osm mikrofonních TRS/XLR kanálů s Class A předzesilovači XMAX a přepínatelným phantomovým napájením 48V, dvojice vstupů pro přímé nahrávání kytary či basy a šest symetrických linkových kanálů. Pro připojení dalších periferií (analogový kompresor, EQ apod.) slouží dva přímé preampové výstupy s dedikovanými returny

Dalších osmnáct vstupů a výstupů je k dispozici prostřednictvím ADAT/Dual SMUX a S/PDIF. Profesionální A/D/A převodníky na každém z analogových vstupů a výstupů poskytují dynamický rozsah 115 dB a osm jackových výstupních TRS konektorů je optimalizováno pro CV. Rozhraní je také možno rozšířit o firemní DigiMax DP88 s osmi dálkově ovládanými preampy.

Kromě dvojice hlavních symetrických audio výstupů je karta vybavena dvěma sluchátkovými cestami se samostatnými hlasitostmi, DIN zdířkami MIDI In/Out a přesnou synchronizaci mezi zařízeními obstarávají konektory BNC world clock

Návrháři kladli důraz také na mechanické provedení, o čemž svědčí celokovové šasi i krytky potenciometrů. Oficiální cena modelu PreSonus Quantum 2626 byla nastavena okolo hranice 600 dolarů včetně 12V DC adapteru a softwaru Studio One Artist s balíčkem plug-inů Studio Magic. Pro bezproblémový chod výrobce doporučuje sestavu se systémem Mac OS X 10.11.6 64-bit a vyšším nebo Windows 10 64-bit.

Tagy Presonus PreSonus Quantum 2626

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY