Přejít k hlavnímu obsahu
Dual Injection
Dual Injection
Leon -

Purple Moon a Dual Injection: analogová dvojka od Carl Martin

Dánský výrobce i u nás známých a oblíbených efektových krabiček, firma Carl Martin, se chystá rozšířit svou nabídku o dvojici analogových pedálů nesoucích označení Purple Moon a Dual Injection.

Design obou efektů nezapře svou příbuznost s inovovanou modelovou řadou Vintage Serie Classic. Bytelné kovové šasi o rozměrech 120 x 95 x 56 mm, kvalitní footswitche, vstupní a výstupní jacky na čelním panelu a napájení 9V baterií nebo adaptérem se souosým konektorem 2.1 mm.

Purple Moon potěší především milovníky soundu 60. a 70. let - krabička totiž umožňuje kombinaci fuzzu a efektu vibe (fázový efekt vibrato/chorus/phaser). Vibe v různých modifikacích nechyběl ve výbavě mnohých kytarových legend jako např. Jimi Hendrix, Dave Gilmour nebo Robin Trower.

Pedál v nepřehlédnutelném fialovém laku disponuje šesti potenciometry a dvojicí nožních spínačů. Většími knoby v barvě slonové kosti ovládáme hlasitost, hloubku modulace a dvě rozdílné rychlosti vibu. Dvěma minipotenciometry potom hlasitost a míru zkreslení u fuzzu. Pokud je knob gainu na minimu, tak přes vibe prochází čistý, nezkreslený signál. Levým footswitchem přepínáme mezi dvěma rychlostmi modulace a pravým aktivujeme efekt (True Bypass). K orientaci slouží tři led diody, jedna pro bypass a dvě pro tempa fáze vibu.

Další novinkou v retro rodině Carl Martin Vintage Serie je variabilní booster nesoucí jméno Dual Injection. Efekt je ideální jak pro nakopnutí čistého kanálu lampového zesilovače, tak i pro prodloužení sustainu a zvýšení gainu u zkresleného zvuku.

Krabička nabízí v jednom šasi dva rovnocenné boostery s nárůstem až 20 dB, každý má svůj potenciometr hlasitosti a samostatný true bypass spínač. Vzhledem k tomu, že efekt je vybaven i přepínačem mezi sériovým nebo paralelním zapojením obou boosterů, můžeme docílit celkem tří různých variant použití.

Počínaje zapnutím pouze sekce Boost 1 nebo jen sekce Boost 2 (varianta v paralelním modu) až po oba sériově zapojené a aktivované boostery, umožňující hodně saturované zkreslení.

Efekty Carl Martin Purple Moon a Dual Injection, které byly v podobě prototypů poprvé představeny na posledním veletrhu ve Frankfurtu, by se měly v maloobchodní distribuci objevit už v průběhu příštího měsíce.

Purple Moon Purple Moon
Tagy Carl Martin Purple Moon Dual Injection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY