Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.09.2019 - 08:00

PRS a nová továrna v Indonésii

Levnější kytarové a baskytarové série řady SE značky Paul Reed Smith byly doposud vyráběny v Koreji. Marylandská firma se rozhodla ke změně a většinu asijské produkce přemístila do nového areálu v indonéském městě Surabaya. Továrna bude obstarávat výrobu nástrojů výhradně pro PRS, což u podobně orientovaných asijských výrobců nebývá pravidlem.

Z přiloženého videa je patrné, že nové prostory jsou vybaveny také speciální komorou pro sušení dřevěných bloků a nejmodernější CNC stroje využívají identickou technologii a software jako americká centrála. Špičková technika společně s překvapivě vysokým podílem ruční práce pomáhá udržovat kvalitativní laťku, která je v této cenové kategorii nástrojů po všech stránkách nadstandardní.

U Paul Reed Smith si zakládají i na takových detailech, jako je přesné sjednocení barevných úprav amerických a asijských modelů. Originální vzorek s daným odstínem javorové dýhy topu je rozřezán na polovinu, jedna část je uložena v Marylandu a druhý kus s identickým lakem slouží jako referenční vzor pro kytary z indonéské produkce. Skutečně precizní přístup, navíc pokud přihlédneme k cenám série SE, které představují zlomek částky potřebné k pořízení některého z modelů USA Core.

Tagy Paul Reed Smith PRS továrna Surabaya
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY