Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.11.2015 - 00:01

Profesionální zvuková karta Tascam US-20x20

Renomovaný výrobce audio techniky, firma Tascam, uvádí na trh vlajkovou loď oblíbené řady zvukových karet US, kterým je špičkový model Tascam US-20x20 vybavený skvělými mikrofonními předzesilovači a obvodem postaveným na procesoru BlackFin. Zařízení může fungovat ve třech základních režimech a to jako audio interface, samostatný mikrofonní preamp nebo digitální mixer.

Dvacítka vstupů a výstupů je schopna pracovat na frekvencích 44.1/48 kHz/24 bit (10 x analog, 2 x SPDIF a 8 x optika), v případě využití 16-ti vstupů se hodnota posunuje na 88.2/96 kHz/24 bit a při 12-ti vstupech/výstupech bez optiky nabídnou převodníky až 176.4/192 kHz/24 bit.

Ultra - HDDA preampy z diskrétních součástek disponují skvělým odstupem šumu -125 dB.Každý kanál DSP mixeru je doplněn čtyřpásmovými ekvalizery a kompresory a pult umožňuje uložení až deseti scén. Karta komunikuje přes rozhraní USB 2.0 a 3.0, podporuje platformy Windows i Mac a zaručuje kompatibilitu s DAW Sonar, ProTools, Cubase, Live, Studio One a Garage Band.

Osm analogových XLR/TRS vstupů je vybaveno phantomovým napájením 48 V a vysoko impedanční kanály 1 a 2 lze využít pro přímé nahrávání kytar. Kromě USB a optiky samozřejmě nechybí MIDI In/Out, ADAT I/O, Wordclock a dvojice sluchátkových výstupů s nezávislým potenciometry hlasitosti.

Pokud uvažujete o pořízení kvalitní zvukové multifunkční karty s profesionálními předzesilovači, bohatou konektivitou a sofistikovanou vnitřní architekturou, tak zkuste nový Tascam US-20x20. Novinka by v těchto dnech už mohla být na pultech evropských obchodů. Předpokládaná cena v ČR se bude pohybovat lehce nad hranicí 14 000 Kč. Součástí balení jsou kromě 12 V adapteru také postranní konzole pro uchycení do racku.

Tagy Tascam
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY