Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 11.05.2018 - 00:01

Profesionální zvuková karta Audient iD44

Zvukové USB karty řady iD z produkce firmy Audient nyní doplňuje prémiový desktopový model iD44 (20 in/24 out) vybavený portem USB-C, jenž je kompatibilní se standardním rozhraním USB 2.0, zařízení podporuje také formát ADAT a disponuje špičkovými AD/DA převodníky Burr Brown (24bit/96khz).

Na hlavním panelu hliníkového šasi najdeme ovladače pro čtveřici kanálů s mikrofonními Class-A předzesilovači převzatými z firemní vlajkové lodi, kterou je nahrávací konzole ASP8024HE, jejíž obvody navrhoval designér David Dearden z DDA & Advision Studios.

Ke každému kanálu je přiřazen potenciometr gainu s rozsahem 60 dB, phantomový spínač, switch - 10dB, pad a dvojice informačních diod. Nechybí trojice programovatelných tlačítek, dedikované funkce Talkback, Dim, Cut, dva ovladače hlasitosti sluchátek, virtuální ScrollControl aktivovaný encoderem nebo DSP mixer s nízkou latencí.

Na přední straně jsou umístěny dva vysokoimpedanční jackové D.I JFET vstupy sloužící k připojení kytary, basy, synthu apod. a dva sluchátkové výstupy. Zadní strana je vyhrazena pro čtveřici kombinovaných XLR/jack vstupů, z nichž kanály 1 a 2 jsou vybaveny také inserty send/return, konektor World Clocku, čtyři linkové výstupy, optiku (2x in/2x out), USB-C a zdířku 12V adapteru.

Zvuková USB karta Audient iD44 je kompatibilní se systémy Windows (veze 7 SP1 a vyšší) i Mac (10.7.5 a vyšší) a bude dodávána se softwarem Audient iD Mixer, plug-iny Eventide Ultrachannel a Ultrareverb a DAW Steinberg Cubase LE / Cubasis LE2. Novinka s cenovkou okolo 600 eur se v evropské distribuci představí zřejmě na přelomu května a června.

Tagy Audient Audient iD44

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY