Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.12.2015 - 00:01

Profesionální studiová sluchátka AKG K182

Kvalitní sluchátka patří mezi základní vybavení, bez kterého se ve studiu prostě neobejdete. Firma AKG, náležející pod koncern Harman, má s výrobou této důležité komponenty letité zkušenosti a například model K812 je mezi audiofily pojmem. Výrobce nyní přichází na trh s podobně koncipovanými sluchátky s circumaurálním usazením, nesoucími označení AKG K182, jenž jsou na rozdíl od vlajkového modelu K812 finančně mnohem dostupnější.

Uzavřená konstrukce s dobře přiléhajícím polstrováním a vysoce citlivé měniče o průměru 5 cm zaručují vyrovnaný poslech s čistými výškami a detailně prokreslenými středy a pevnými spodními frekvencemi bez přehnaných a po čase unavujících basů. Výhodou je také systém 3D-axis, díky němuž sluchátka rychle složíte do kompaktního tvaru o rozměrech, jenž vám v batohu nebo tašce zaberou minimum prostoru.

Frekvenční rozsah měničů s citlivostí 112 dB SPL/V činí 10 Hz až 28 kHz, vstupní impedance je 32 Ohmů a maximální vstupní výkon zesilovacího členu je 500 mV - tato hodnota představuje hranici absolutně čistého poslechu bez nežádoucího zkreslení a komprimace.

Součástí je třímetrový stereo kabel s vodiči z bezkyslíkaté mědi s koncovým 3.5 mm minijackem s pozlacenými kontakty pro maximálně věrný přenos signálu a také adapter na klasický stereo jack o průměru 6.3 mm. Váha sluchátek se pohybuje okolo 255 g a výrobce nezapomněl ani na vyměnitelný systém padů potažených pro větší pohodlí a odolnost tenkou kůží.

Pokud si zařizujete domácí studio a s nahráváním to myslíte aspoň trochu vážně, tak by vám novinka od renomované značky mohla splnit nároky, které studiová práce na tento typ zařízení klade a usnadnit vám značnou část nahrávacího procesu. AKG 182 se po zvukové i mechanické stránce řadí ve své kategorii k nadstandardním výrobkům a navíc s poměrně příjemnou cenou, která by se po přepočtu měla pohybovat okolo 3 500 Kč.

Tagy AKG
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY