Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 31.01.2019 - 16:00

Profesionální produkční stanice Akai Force

Společnost Akai Professional představila špičkový produkční systém Force, který by se dle výrobce měl stát novým průmyslovým standardem v daném segmentu. Model nové generace je schopen pracovat v samostatném standalone režimu bez nutnosti připojení počítače a část vnitřní architektury s řadou pokročilých funkcí disponuje podobným způsobem ovládání jako známá aplikace Ableton Live.

Základem je 64 podsvícených padů s funkcí velocity v konfiguraci 8x8, které jsou doplněné osmi rotačními encodery a sedmipalcovým dotykovým OLED displejem pro rychlou a přehlednou editaci. Připravena je jednotka umožňující sampling v reálném čase, looper, sekvencer, efekty z Pro Tools kolekce AIR FX, 2 x mixer (Track/Pad), rytmická sekce Groove atd.

Zařízení podporuje trackové režimy Plugin, MPC Drum, Audio, Keygroup, MIDI, CV, nechybí automatická detekce tempa, time-stretching, pitch-shifter, mody Performance, nahrávací modul nebo čtyři plně nastavitelné syntezátorové enginy (TubeSynth, Bassline, Electric, Hype).

Vestavěné úložiště má kapacitu 16 GB, další přísun dat zajistí slot pro SD karty a připojit lze i SATA disky (SDD/HD - 2.5 palce). Na přední straně jsou umístěny čtyři audio výstupy, dva kombinované XLR/TRS vstupy mají vlastní potenciometry gainu spínače line/inst + switch phantomového napájení 48V, minijackové zdířky MIDI In/Out/Thru, čtveřici CV/Gate výstupů, sluchátkovou zdířku, Ethernet a tři USB 3.0 porty (1xB, 2xA).

Akai Pro Force má být navíc v blízké době přizpůsoben pro integraci softwaru Ableton Live. Aktualizace poskytne tomuto zařízení další porci nadstandardních možností včetně individuální kontroly všech funkcí jádra. Cena novinky byla v případě amerického trhu nastvana pod hranicí 1 500 dolarů.

Tagy AKAI Akai Force
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY