Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 12.12.2018 - 00:01

Profesionální karta PreSonus Quantum 4848 TB2

Společnost PreSonus oznámila výrobu nové zvukové karty Quantum 4848 TB2 v rackovém formátu, která je určena především do profesionálních studií. Jak vyplývá z názvu, tento model je schopen nabídnout celkem 48 vstupů/výstupů a moderní rozhraní Thunderbolt 2 – pomocí konektorů DB-25 je dostupných 32 vstupů/výstupů a dalších 16 kanálů obstarává optika ADAT.

Integrované AD/DA převodníky s rozlišením 24-bit a frekvencí 192 kHz pracují s dynamickým rozsahem 120 dB, což sice nepředstavuje absolutně nejvyšší hodnotu v dané produktové kategorii, ale pro většinu aplikací bude tento limit více než dostačující.

Díky Thunderboltu lze navíc propojit až 4 karty současně a postavit monstrózní systém disponující 192 vstupy/výstupy, nebo 4848 TB2 kombinovat s předchozími firemními verzemi Quantum/Quantum 2 a využít tak jejich mikrofonní a nástrojové předzesilovače XMAX.

Novinkou je softwarová integrace s nahrávací aplikací PreSonus Studio One Professional prostřednictvím technologie Pipeline XT, která umožňuje připojit do řetězce další externí zařízení, ovladatelná podobně jako klasické plug-iny s automatickou kompenzací latence. Výrobce implementoval do karty také flexibilní ochranu snižující riziko výpadku zvuku i při malé vyrovnávací paměti.

Stejně jako ostatní varianty řady Quantum má model 4848 téměř nulovou latenci signálu, o což se postaralo pokročilé řešení hardwarové architektury ve spojení s Thunderboltem a další zajímavou funkci představují tzv. Channel Profiles. Ty jsou navrženy tak, aby usnadnily integraci modelu 4848 s různými DAW aplikacemi s limitovaným počtem vstupů a výstupů.

V tomto případě Quantum nabídne následující režimy: 32 analogových vstupů / 16 ADAT kanálů, 24 analogových vstupů / 8 ADAT kanálů nebo 16 analogových vstupů / 16 ADAT kanálů, které můžete efektivně využít bez složitého routingu a nastavování.

Cena karty PreSonus Quantum 4848 TB2 se má pohybovat okolo 1 500 dolarů a součástí dodávky je i nejnovější paket Studio Magic Plug-in Suite 2018 (viz video) se softwarem značek Arturia, Brainworx, SPL, Lexicon, Output, Klanghelm, Maag Audio apod.

Tagy Presonus PreSonus Quantum 4848 TB2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY