Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Profesionální karta Focusrite Clarett OctoPre+

Focusrite uvedl na trh zvukovou kartu Clarett OctoPre+, sdílející základní koncepci i vnitřní architekturu s předchozí rackovou verzí Clarett+ 8Pre. Profesionální model vybavený osmikanálovým předzesilovačem přináší špičkový zvuk originální konzole Focusrite Studio, transparentní projekci s citlivým a zároveň asertivním headroomem, plně analogový systém Air s obvody řízenými relé a v neposlední řadě i rozhraní ADAT.

K dispozici je osm linkových výstupů a stejný počet analogových mic/line vstupů (XLR/TRS Amphenol), které se mohou pochlubit dynamickým rozsahem až 118 dB, frekvenční odezvou 20 Hz – 35 kHz a gainem +57 dB. A/D-D/A převodníky pracují s rozlišením 24-bit/192 kHz, nechybí world clock a zmíněná optická konektivita ADAT navíc umožňuje navýšení počtu vstupních i výstupních kanálů.

Každý vstup je vybaven mikrofonním firemním preampem s nízkým šumem a minimálním zkreslením, přičemž první dva kanály nabízejí také vysokoimpedanční nástrojový JFET vstup pro záznam kytar či baskytar. Na všech mikrofonních vstupech najdeme přepínatelný obvod Air, fantomové napájení +48V je volitelné v blocích po čtyřech a insertní body na vstupních kanálech zprostředkovávají zapojení externích procesorů do signálové cesty před A-D sekcí.

Zmíněná technologie Air zachycuje přechodové jevy u bicích, dává vyniknout vokálům a zajišťuje přesnou a čistou nahrávku. Když je Air zapnutý, Clarett OctoPre+ přepne impedanci na hodnotu 2.2 kOhm a zároveň přidá dva kumulativní výškové shelvingy s celkovým zesílením vysokých frekvencí o +4 dB, což zvuk přiblíží klasickému preampu/EQ Focusrite ISA 110, který v polovině osmdesátých let navrhl pro firmu legendární konstruktér Rupert Neve.

Focusrite Clarett OctoPre+ o rozměrech 482 x 286 x 44.5 mm a váze 4.15 kg lze na českém trhu pořídit za cenu pohybující se okolo hranice 19000 Kč. Součástí balení je také softwarový paket Hitmaker Expansion obsahující DAW Ableton Live Lite, plug-iny značek Auto-Tune Antares, Brainworx, Softube, XLN Audio, Relab apod. včetně emulace klasického modulu ISA 110 či kompresorů a ekvalizerů Focusrite Red 2 & Red 3.

Tagy Focusrite Focusrite Clarett OctoPre+

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY