Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.10.2022 - 00:01

Audio rozhraní a pakety Focusrite Vocaster One a Two

Především na podcastery míří dvojice nových zvukových karet Focusrite Vocaster One a Two, ke kterým značka přidává také finančně zvýhodněné balíčky Vocaster One Studio a Two Studio, obsahující potřebné základní komponenty pro tvůrce obsahu a příbuzné aplikace. Modely jsou kompatibilní se softwarem Vocaster Hub, jenž uživatelům umožňuje nastavit rozhraní, ovládat všechna jejich nastavení a konfigurovat směrování zvuku.

Ke klíčovým prvkům obou verzí patří funkce Auto Gain – 10sekundový proces, umožňující uživatelům mluvit do mikrofonu a stisknutím tlačítka automaticky nastavit jeho úroveň, nechybí parametr Enhance se čtyřmi volitelnými voicingovými presety kombinujícími kompresi a ekvalizaci, pro jasné a konzistentní zachycení hlasů, funkce Mute u mikrofonního signálu, a v neposlední řadě i systém Loopback, míchající audio cestu z počítače se vstupem mikrofonu.

Maximální úroveň gainu dosahuje hodnoty 70 dB, celkové harmonické zkreslení a šum preampů činí -94 dB a frekvenční rozmezí je dáno mantinely 20 Hz až 20 kHz. Vocaster One disponuje jedním mikrofonním kanálem, dvojicí potenciometrů pro monitoring a gain, multifunkčními diodovými měřiči, portem USB-C, fantomovým napájením +48V, dvěma jackovými symetrickými výstupy, sluchátkovým konektorem, minijackovým vstupem TRRS pro telefon a kamerovým výstupem.

Luxusněji vybavený Vocaster Two přidává druhý mikrofonní předzesilovač i sluchátkový výstup, z toho důvodu zde najdeme dva ovladače hlasitosti, kanály jsou rozděleny na jednotky Host / Guest a duální je také funkce mutingu a sekce Enhance. Další vylepšení oproti variantě One představuje vestavěný Bluetooth modul v5.0 pro bezdrátovou komunikaci.

Set Focusrite Vocaster One Studio tvoří odpovídající typ karty, kabely XLR a USB-C / USB-A, dynamický mikrofon Focusrite Vocaster DM1 se stojanovým adapterem a uzavřená studiová sluchátka HP60v. Paket Vocaster Two Studio nabízí obdobné vybavení s kartou Two, ale DM1 je nahrazen prémiovým dynamickým mikrofonem Focusrite DM14v s výklopným U-držákem, windshieldem a interním shock mountem.

Oficiální české ceny novinek z produkce firmy Focusrite se pohybují v následujících relacích: Vocaster One – cca 5300 Kč, Vocaster Two – cca 7800 Kč, Vocaster One Studio – cca 8200 Kč, Vocaster Two Studio – cca 13600 Kč. Součástí balení je také kolekce softwaru v celkové hodnotě okolo 600 dolarů.

Tagy Focusrite Focusrite Vocaster One Focusrite Vocaster Two Focusrite Vocaster One Studio Focusrite Vocaster Two Studio

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY