Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Připravuje se dokument ke 40. výročí Jacksonova alba Thriller

Když v listopadu roku 1992 vyšla deska Michaela Jacksona Thriller, u jejíhož zrodu stál legendární producent Quincy Jones, přišlo na trh album, které dosáhlo několikanásobné platiny a z hlavního protagonisty udělalo celosvětovou superstar. Thriller nezaujal jen hudebním materiálem či na svou dobu brilantním zvukem, ale také špičkovými výkony muzikantů, o což se zasloužila především kapela Toto nebo kytarista Eddie Van Halen, který ve skladbě Beat It vystřihnul známé tappingové sólo.

U příležitosti letošního 40. výročí vydání reedice Thrilleru, nejprodávanějšího alba všech dob, má mít premiéru i nový dokumentární film, který podrobně popisuje jeho vznik. Režii si vzal na starost novinář a hudební historik Nelson George, jenž se ve snímku zaměří nejen na hudbu, ale také na kultovní videoklipy k singlům Thriller, Billie Jean či Beat It (viz přiložená videa), a produkce navíc slibuje dosud neviděné záběry a rozhovory.

Výroční rozšířená provedení alba Thriller 40 (různé CD / LP verze + digitální komplet Deluxe) by se měla v obchodech představit už 18. listopadu, zda se do distribuce dostane ve stejném termínu i zmíněný dokument, není v tuto chvíli ještě jasné.

Tagy Michael Jackson Michael Jackson – Thriller

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY