Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Osm rukou a jedna kytara: unikátní verze Jacksonova hitu Billy Jean

Skladba Billy Jean ze slavného alba Michaela Jacksona Thriller (1982) se za čtyřicet let od svého vydání dočkala celé řady cover verzí, ovšem soubor Barcelona Guitar Trio & Dance se songu, jenž v roce 1983 ovládal celé tři týdny žebříček Billboard Hot 100, zhostil skutečně neortodoxním způsobem. Kapela se rozhodla vzdát na jednom z koncertů hold králi flamenca Paco De Lucíovi speciální úpravou této skladby, a to formou, kdy na jednu klasickou kytaru hrají současně čtyři muzikanti.

Party tvořené basovou linkou, akordy a hlavní melodií si vzali na starost kytaristé Xavier Coll, Alí Arango a Luis Robisco, zatímco perkusista Paquito Escudero udával hře tempo údery na ozvučnou desku a luby kytary. Na vystoupení v barcelonském Palau de la Música Catalana, které bylo součástí festivalu Maestros de la Guitarra zazněly také skladby Chicka Corey, Federica Garcíi Lorky, Manuela de Fally i zmíněného De Lucíi.

Tagy Michael Jackson Michael Jackson – Thriller Barcelona Guitar Trio & Dance

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY