Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.07.2020 - 00:01

PreSonus představil DAW Studio One 5

Firma PreSonus přichází s novou verzí populární DAW aplikace Studio One, tentokrát s pořadovým číslem 5, která nabídne řadu pokročilých funkcí optimalizovaných pro recording, produkci, mixáž či mastering. Pátá generace známého softwaru disponuje také intuitivním uživatelským rozhraním s metodou „drag & drop“, což může výrazně usnadnit práci nejen ve studiových podmínkách.

Prakticky řešený browser umožňuje díky Show Page jednoduše přetáhnout do zvolené relace zvukové smyčky, virtuální nástroje, efektové plug-iny, doprovodné tracky a dokonce i presety. Zkopírovat tak lze celé efektové řetězce z jednoho kanálu do druhého nebo konvertovat MIDI data do audio formátu a naopak.

Připravena je sekce Clip Gain Envelopes měnící bez pomoci kompresoru a limiteru hlasitost jednotlivých stop, nechybí podpora funkce Keyswitch s tvorbou vlastních map, zařazeny byly jednotky Poly Pressure a MPE (MIDI Polyphonic Expression) a výrobce integroval do aplikace také notační program Score View obsahující algoritmy z oceňovaného firemního softu Notion.

Výrazně přepracovány jsou nativní plug-iny s novými prvky i vzhledem. Všechny dynamické moduly jsou nyní vybaveny vstupem sidechain, část plug-inů dostala novou drive stage State Space poskytující analogově znějící saturaci, úpravou prošly i efekty ProEQ nebo Limiter a rozšířeny byly možnosti mixeru s navázanými aux kanály pro routing externích zařízení.

Studio One 5 také zahrnuje další vylepšení, jako je nezávislá poslechová sběrnice, 64-bitová podpora WAV, externí MIDI synchronizace MTC / MMC, integrace editoru Melodyne 5 Essential atd. Novinka je stejně jako předchůdce nabízena v provedeních Professional a Artist, doporučeny jsou systémy Windows 10 či macOS 10.13 a vyšší (oba 64-bit).

Nová licence pro DAW PreSonus Studio One 5 Professional vyjde na 399.95 dolarů, upgrade z verze Studio One 4 Professional je dostupný za 149.95 dolarů, Studio One 5 Artist lze pořídit za 99.95 dolarů a pro uživatele verze SO Artist 4 je „pětka“ Artist k dispozici za cenu 49.95 dolarů.

Tagy Presonus PreSonus Studio One 5
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY