Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.08.2019 - 00:01

Podlahový Kemper Profiler Stage

Výrobky firmy Kemper patří společně se sérií Axe z produkce Fractal Audio k tomu nejlepšímu, co může dnešní trh v kategorii emulátorů využívajících technologii IR impulsů nabídnout. Nebylo žádným tajemstvím, že obě konkurenční společnosti připravují také podlahové verze současných modelů a rychlejší byla v tomto případě německá značka, která představila kompaktní Kemper Profiler Stage, kombinující vlastnosti známých Profilerů Head a Rack s kontrolerem Remote.

Model s kovovým šasi o rozměrech 47 x 26 x 8.5 cm a displejem s automatizovaným kontrastem nabízí v základu stovku přednastavených presetů se zvukovými otisky známých zesilovačů a integrována je samozřejmě i sekce pro tvorbu vlastních IR vzorků. Pětice footswitchů obstarává výběr samotných patchů (Rigs), po druhém stisknutí je aktivován režim morphingu a dvě tlačítka jsou vyhrazena pro pohyb v bankách.

Ke každému presetu mohou být přiřazeny až čtyři efektové switche umožňující volbu modů Pre/Post Amp FX, a to buď jednotlivě nebo ve skupinách a nechybí funkce Action, Freeze či Delay Infinity. Další dedikovaná nášlapná tlačítka jsou vyhrazena pro tap tempo, ladičku a looper (délka 30s full time, 60s half time).

Konektivita sestává z nástrojového vstupu, dvou efektových smyček se stereo returny, čtveřici hlavních jackových a XLR výstupů doplňují další dva monitorové jackové výstupy (kytarový nebo full range mod) s nezávislou cestou, využít lze konektory S/PDIF In/Out, čtveřici zdířek pro expression pedály, MIDI In/Out, minijackový sluchátkový výstup a dvojici USB portů.

Oficiální evropská cena podlahového modelu Kemper Profiler Stage byla nastavena na 1 600 eur. Za tuto částku dostane případný uživatel profesionální zařízení vybavené nejnovější technologií poskytující špičkový zvuk, nadstandardní flexibilitu a intuitivní ovládání. To vše navíc v poměrně skladném formátu s bytelnou konstrukcí a hmotností cca 4.6 kg.

Tagy Kemper Kemper Profiler Stage
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY