Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Piccolo snare DW Carbon Fibre Pi

Americký výrobce bicích nástroj Drum Workshop rozšířil nabídku produktové řady Collector’s Series o kompaktní piccolo bubínek Carbon Fibre zařazený do edice Pi, jejíž označení, vyjadřující Ludolfovo číslo, nebylo vybráno náhodně. Jak název napovídá, novinka disponuje korpusem postaveným ze špičkového uhlíkového kompozitu, který vývojovému oddělení značky dodává společnost zásobující tímto typem materiálu také firmy navázané na vesmírný program.

Na Ludolfovo číslo 3.14 odkazuje hloubka těla, u níž je tato matematická konstanta vyjádřena samozřejmě v palcích odpovídajících rozměru cca 8 cm, což společně s klasickým průměrem 14 palců a zvoleným materiálem poskytuje piccolu rychlý explozivní atak a nadstandardně průrazný tón. Přes firemní Custom Shop lze objednat i jiný průměr, ale hloubka tohoto modelu zůstává konstantní.

Hardware sestává z nově koncipovaných mušlí s ladicími šrouby True-Pitch 50, přepracována byla i mechanika MAG Throw-Off/3P, určená pro bubny s hloubkou nižší než 4.5 palce, systém je osazen struníkem True-Tone s 20 pružinami, použity byly ocelové ráfky True Hoops 3.0 a bubínek je obut blánami firmy Remo.

John Good, prezident a designer DW, ke snare kolekci Pi sdělil: „Chtěli jsme navrhnout nový hardware, který by byl bez jakýchkoliv kompromisů použitelný pro mělké korpusy. Návrhář Rich Sikra a jeho tým odvedli vynikající práci na kompaktních mušlích i Mini MAGu a dokonce vytvořili menší emblém Collector’s, aby se na bubny tohoto typu vešel a nerušil jejich vizuální stránku. Nový snare Pi je skutečně hlasitý, má velmi citlivou odezvu a svůj vlastní zvukový charakter, což vyhovuje celé řadě hráčů hledajících v dnešní době jedinečný neoposlouchaný tón.“

Ceny snare DW Carbon Fibre Pi 3.14 x 14 startují na částce pohybující se pod hranicí 800 dolarů. Standardem je černé provedení s chromovaným hardwarem, nicméně jak už bylo zmíněno, firemní Custom Shop je schopen na zakázku vyrobit i speciální varianty. Kromě karbonové verze nabízí DW také javorový model v různých odstínech.

Tagy Drum Workshop DW Carbon Fibre Pi

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY