Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Petrucciho Music Many JP a Majesty řady 20th Anniversary

Společnost Ernie Ball Music Man připomíná dvacetileté výročí partnerství s kytaristou Johnem Petruccim limitovanými edicemi kytar Music Man JP 20th Anniversary a Majesty 20th Anniversary. Každý z modelů je nabízen v šesti a sedmistrunné verzi, pro korpusy byl vybrán prémiový honduraský mahagon kombinovaný s plamínkovým javorovým topem, poziční značky se symbolem JP na první poloze jsou vyrobeny ze zlatého akrylátu a příslušnost k výroční sérii připomíná i zlaté gravírování na krytu šachty pružin vibrata.

Z honduraského mahagonu jsou postaveny i krky (JP – šroubovaný, Majesty – průchozí), ebenový hmatník o radiusu 15 respektive 17 palců je osazen 24 pražci z nerezové oceli a ladění zpřesňuje kompenzovaný ořech ze směsi Tusq. Varianta JP využívá humbuckery DiMarzio Liquifire a Crunch Lab plus piezo snímač, který najdeme i u modelu Majesty s dvoucívkovými snímači DiMarzio Rainmaker a Dreamcatcher.

Oba nástroje mají integrovaný aktivní předzesilovač Custom Music Man, napojený na potenciometr hlasitosti s push/push přepínáním gain boostu, a tónovou clonu s identicky řešeným spínačem pasivního modu. Kromě třípolohového switche a páčkového přepínače volícího mezi trojicí piezo/magnetických konfigurací, jsou kytary vybaveny momentary switchem aktivujícím režimy mono/stereo.

Šestistrunný Music Man JP 20th Anniversary je dostupný za cca 3800 dolarů, „sedmička“ vyjde na cca 4000 dolarů, oficiální cena provedení Majesty 20th Anniversary 6 se pohybuje okolo hranice 3900 dolarů a za sedmistrunnou obdobu zájemce zaplatí přibližně 4100 dolarů. Kytary v transparentním laku Honey Butter Burst jsou dodávány společně s kvalitním pevným pouzdrem, servisními klíči, certifikací a dalšími doplňky.

Ernie Ball Music Man a Petrucci natočili k dvacátému výročí krátký dokumentární film, který popisuje vývoj Petrucciho signovaného modelu a vedle rozhovoru s kytaristou kapely Dream Theater obsahuje i původní, dvě desetiletí staré záběry z firemního archivu.

„Nemůžu uvěřit, že to bylo před dvaceti lety, co jsem poprvé mluvil s lidmi od Ernie Ball Music Man,“ říká Petrucci v dokumentu. „Opravdu si jasně pamatuji, co se tehdy dělo. V té době můj drahý přítel Mark Snyder, který byl mým kytarovým technikem, řekl, že pokud chci hrát na tu nejlepší kytaru, jakou jsem kdy měl v rukách, tak musím hrát na Music Mana.“

Tagy Ernie Ball Music Man JP 20th Anniversary Music Man Majesty 20th Anniversary

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY