Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 21.08.2019 - 00:01

Petrucciho humbuckery DiMarzio Rainmaker a Dreamcatcher

Firma DiMarzio spolupracuje s kytaristou Dream Theater Johnem Petruccim už pěknou řádku let a zatím posledním výsledkem vzájemné kooperace jsou humbuckery Rainmaker a Dreamcatcher, které byly doposud dostupné pouze jako součást Petrucciho signovaných modelů Ernie Ball Music Man z letošní řady Majesty. Newyorský výrobce snímačů nyní oznámil, že oba pasivní humbuckery bude nabízet také samostatně, a to v šesti i sedmistrunných verzích.

Kobylkové varianty Dreamcatcher DP282 a Dreamcatcher 7 (DP724) s výstupem 370 mV a odporem 14.4 kOhm mají širší dynamickou odezvu, citlivější reakci na atak trsátka a disponují zvýrazněnými frekvenčními pásmy nižších středů a lehce upozaděnými výškami (frekvenční poměry: basy 6.5, středy 8.0, výšky 4.5). Tato úprava zlepšuje prosazení tónu v kapelovém mixu a zvuk si zároveň uchovává kultivovaný projev bez blátivých basů a nepříjemných špiček.

Varianty Rainmaker DP281 a Rainmaker 7 (DP723) s decentnějším výstupem 275 mV, odporem 11.62 kOhm, vyváženým frekvenčním spektrem (basy 6.0, středy 6.0, výšky 5.0) a obdobnými dynamickými vlastnostmi jako edice Dreamcatcher, doporučuje výrobce jak ke krku, tak i ke kobylce kytar s masivním nebo pololubovým korpusem.

Všechny zmíněné snímače jsou osazeny keramickými magnety a čtyřžílové vývody umožňují rozepínání cívek, sériový či paralelní mod nebo obracení fáze. Šestistrunný Dreamcatcher je nabízen výhradně v provedení F-spaced optimalizovaným pro nástroje s širšími roztečemi strun (např. vibrata Floyd Rose) a na výběr má být mnoho barevných variacích včetně verzí s kovovými kryty či pólovými nástavci v niklovém, zlatém nebo černém provedení.

Oficiální ceny Petrucciho signovaných humbuckerů DiMarzio Rainmaker a Dreamcatcher se na americkém trhu pohybují v těchto relacích: Dreamcatcher DP282 a Rainmaker DP281 – shodně cca 90 dolarů, sedmistrunné modely Dreamcatcher DP724 a Rainmaker DP723 – shodně cca 100 dolarů.

Tagy Dimarzio DiMarzio Rainmaker DiMarzio Dreamcatcher
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY