Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 04.02.2022 - 10:00

Pět nových akustik Taylor řady AD a GT pro rok 2022

Sérii elektroakustických kytar Taylor z kolekcí American Dream a Grand Theater letos americká značka posílila o pět modelů, tvořených verzemi  AD22e, AD27e Flametop, GTe Mahogany, GTe Blacktop a limitované edice GT611e LTD. U zrodu jedné z novinek stál opět Master Builder Tayloru Andy Powers, použita byla elektronika Expression System 2, nulté pražce a kobylková sedla jsou vyrobena z micarty či ze směsi GraphTech Tusq a podle typu nástroje lze vybírat mezi žebrováním typu V nebo C.

Taylor AD22e s tělem ve stylu Grand Concert ze dřeva sapele kombinovaného s mahagonovým topem poskytuje pevný zvuk s nosnými středovými pásmy. Sustain, konkrétní projev a čitelnou intonaci vylepšuje žebrování V-Class. Hmatník z eukalyptu je osazen 20 pražci, ladění mají na starost celokovové firemní strojky a instalován je snímací systém ES2. Model v transparentní úpravě Urban Sienna lze společně s pouzdrem AeroCase pořídit za cca 1700 dolarů.

Taylor AD27e Flametop opatřil konstruktér Andy Powers javorovým tělem, pro stavbu horní ozvučné desky byl použit velkolistý javor s výraznou plamínkovou kresbou a stejný druh dřeva tvoří také krk. Ostatní specifikace jsou blízké variantě AD22e. Kytara, bodující precizně artikulovaným tónem s dostatkem vyšších frekvencí, je vyráběna v lacích Medium Amber, Golden Brown, Black a Tobacco, cena se pohybuje okolo 2200 dolarů.

Taylor GTe Mahogany s mahagonovou celomasivní konstrukcí, přináší do série Grand Theater vyvážený sound a hřejivý charakter, typický pro tento tradiční materiál. Konzistentní zvukový projev podporuje vnitřní korpusová výztuha C-Class, která dodává větší důraz basovému pásmu a zároveň potřebnou brilanci a vzdušnost v celém frekvenčním spektru. Oficiální cena byla nastavena těsně pod hranicí 1700 dolarů

Taylor GTe Blacktop má obdobné konstrukční vlastnosti jako mahagonová varianta, základní rozdíl představuje především ořechový základ těla doplněný topem ze smrku sitka. Stejně jako u předchozích modelů zde nalezneme elektroniku Expression System 2 a krk z mahagonu nese eukalyptový hmatník. Kytara v přírodním laku s černým topem vyjde na cca 1800 dolarů.

Taylor GT611e LTD se může pochlubit zadní deskou a luby z figurovaného velkolistého javoru a horní ozvučnicí z výběrového smrku sitka. Výsledkem je živý a zároveň plný zvuk s rychlým atakem a citlivou dynamickou odezvou. Hrany těla chrání vícevrstvé výložky prokládané pásy západoafrického ebenu a stejný druh dřeva byl využit i pro stavbu hmatníku přilepeného k javorovému krku. Určitý punc exkluzivity dodávají této limitované edici intarzie z pravé perleti, ebenové kolíčky s abalonovými tečkami a v neposlení řadě také slušivý transparentní odstín Antique Blonde. Oficiální cena se pohybuje okolo 3500 dolarů.

Tagy Taylor Grand Theater taylor Taylor American Dream

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY