Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 25.12.2017 - 00:01

Perkusivní kontroler Pearl malletSTATION EM1

V nabídce japonského Perlu se objevil nový perkusivní USB MIDI kontroler malletSTATION EM1 vyvinutý ve spolupráci s kalifornskou firmou Keith McMillen Instruments. Zařízení, určené jak studentům, tak i profesionálním hráčům, koncepčně vychází z xylofonu a ovládá se paličkami. Napájení je řešeno pomocí USB portu a systém je kompatibilní s platformami Mac, PC, iPad, iPhone a Android.

Na šasi z hliníku a oceli o rozměrech 43 x 4.4 x 12.7 cm je zapuštěno celkem 43 silikonových padů s nastavitelným rozsahem 3 oktáv a pravá strana je vyhrazena pro 3 programovatelné fadery, 4 přiřaditelná tlačítka, volbu oktáv a nízkých not. Součástí balení je i několik barevně odlišných krytek padů pro vizualizaci zvolených funkcí.

Kontroler využívá patentované technologie KMI Smart Fabric Sensor, která optimalizuje a zpřesňuje dynamickou citlivost a odezvu silikonových padů a umožňuje tak hru různými technikami. Na přední straně je kromě napájecího USB umístěna trojice jackových vstupů pro expression a sustain pedály a také port mini-USB k případnému propojení s MIDI Expanderem KMI.

Pearl malletSTATION EM1 je světově prvním perkusivním USB MIDI kontrolerem s tříoktávovým rozsahem, který lze díky jeho kompaktní konstrukci a způsobu napájení použít téměř v jakémkoliv prostředí. Novinka je schopna ovládat různé hudební aplikace v telefonu nebo tabletu až po profesionální digitální audio stanice a zvukové knihovny a na trhu se představí zřejmě v průběhu ledna za cenu pod hranicí 1 000 dolarů.

Tagy Pearl perkusivní kontroler Pearl malletSTATION EM1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY