Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedály Walrus Audio z nové série Fundamental

Americký butikový výrobce efektů Walrus Audio rozšířil nabídku svého produktového katalogu o novou cenově vstřícnější edici Fundamental, zahrnující celkem osm pedálů s všeříkajícími názvy Fundamental Drive, Distortion, Fuzz, Tremolo, Phaser, Chorus, Delay a Reverb. Společným jmenovatelem této kolekce je poměrně kompaktní šasi s konektory umístěnými na jeho čelní straně, trojice parametrů navázaných na horizontálně umístěné tahové fadery a malý posuvný přepínač volící mezi třemi různými režimy.

Fundamental Drive – všestranný overdrive s čitelným projevem a muzikálním tónem, který zastane i funkci boostu pro nakopnutí vstupu elektronkového zesilovače. Ovladače: Gain, Tone, Volume. Mody: Smooth, Crunch, Bright.

Fundamental Distortion – saturované zkreslení s rozsahem od temných doomových zvuků až po ostré řezavé leady.
Ovladače: Gain, Tone, Volume. Mody: Dark, Si, LED (různý typy clippingových diod)

Fundamental Fuzz – model s agresivnějším témbrem, který je možno zařadit na libovolnou pozici v efektovém řetězci. Ovladače: Gain, Tone, Volume. Mody: Gate, Classic, Mid+.

Fundamental Tremolo – optické tremolo se zjednodušeným ovládáním. Díky třem tvarům vln lze získat hladkou uklidňující pulsaci i expresivně znějící rejstříky. Ovladače: Rate, Depth, Volume. Mody: 3 rozdílné průběhy modulační vlny.

Fundamental Phaser – digitální emulace flexibilního analogového phaseru se zvuky od lehké tónové modulace až po razantně modulovaný rezonanční phaser. Ovladače: Rate, Depth, Feedback. Mody: Light, Medium, Heavy.

Fundamental Chorus – digitální emulace klasického analogového chorusu postaveného na BBD čipech. Široká modulační paleta počínaje decentními rejstříky až po masivní pulsaci ve stylu osmdesátkového rackového modelu Tri-Chorus. Ovladače: Rate, Depth, Mix. Mody: Light, Medium, Heavy.

Fundamental Delay – digitální delay včetně rytmizačního režimu. Ovladače: Time, Feedback, Mix. Mody: Digital, Analog, Reverse / čtvrťový, osminový a tečkovaný osminový pattern. Po delším stisku footswitche je aktivováno tap tempo.

Fundamental Reverb – digitální reverb s přímočarým ovládáním a režimy pokrývajícími nejpoužívanější ambientní textury včetně emulace pružinového hallu. Ovladače: Decay, Tone, Mix. Mody: Hall, Spring, Plate.

Napájení zajišťuje standardní 9V DC adapter, footswitch je zapojen v režimu true bypass. Oficiální ceny efektů Walrus Audio z edice Fundamental byly v případě americké části trhu nastaveny následovně: Drive, Distortion, Fuzz – shodně 99 dolarů, Tremolo, Chorus, Phaser, Delay, Reverb – shodně 129 dolarů. Rozměry: 11 x 5.5 x 4 cm.

Tagy Walrus Audio Walrus Fundamental

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY