Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedály Bogner řady Audio Transformer V2

Před šesti lety uvedla značka Bogner Amplification na trh první sérii efektů řady Audio Transformer, vybavených speciálními transformátory z dílny legendárního konstruktéra Ruperta Nevea. Návrhář Reinhold Bogner se nyní rozhodl k této kolekci vrátit modifikovanou edicí V2, tvořenou boost/kompresorem Harlow V2, distortionem Burnley V2 a overdrivem Wessex V2.

Malé transformátory, vycházející z komponentů použitých v mixážních konzolích z 60. let, jsou optimalizovány pro jednotlivé verze efektů, kterým dodávají organický zvuk s rozšířenou dynamickou odezvou a citlivou reakcí na styl hry. Nové pedály s upravenými obvody a  kompaktnějším rozměry disponují identickými ovladači jako předchozí série.

Harlow V2 představuje kombinaci boosteru a kompresoru s transparentním a průrazným podáním tónu. Overdrive Wessex V2 s volitelnými mody Enhance/Neutral nabízí poměrně široký rozsah zkreslení od lehkého kultivovaného crunche po saturovanější drive a distortion Burnley V2 opatřený switchem Fat/Tight míří do high-gainového teritoria, čemuž odpovídá i agresivní tón s dlouhým sustainem.

Všechny modely samozřejmě staví na plně analogové koncepci a footswitche jsou zapojeny v režimu true bypass. Oficiální cena pedálů Bogner Audio Transformer V2 se na americkém trhu pohybuje shodně okolo hranice 180 dolarů. Přiložená videa demonstrují kromě distortionu Burnley V2 a overdrivu Wessex V2 také zvukové možnosti originální edice efektů řady V1 z roku 2014.

Tagy bogner Bogner Audio Transformer V2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY